Search
× Search
Svět elektronických map se mění
Daniel Vodička
/ Kategorie: Navigace, Zajímavosti

Svět elektronických map se mění

Ve světě elektronických map došlo k velké změně. Společnost Navionics, jejíž mapy máte mnozí v mobilu, koupila konkurenční firma Garmin, která vedle vlastních mapových podkladů je i velkým hráčem na poli lodní elektroniky.

Mnozí z jachtařů používají jednoduchou a proto i velmi oblíbenou aplikaci Boating od Navionics v mobilech nebo v tabletech. Společnost Garmin na druhou stranu ve svých přístrojích užívala především vlastní mapy BlueChart a LakeVü.

Šéf Garminu Cliff Premble ke spojení řekl: „Kombinací obsahu Navionics s mapami Garmin BlueChart a LakeVü budeme schopni poskytnout našim zákazníkům nejlepší a nejdetailnější pokrytí.“
Značka Navionics zůstane zachována. Stejně tak se nemusí bát uživatelé aplikací Navionics. 

Firma Navionics sídlí v italském Viareggiu a má 350 zaměstnanců. Vedle digitalizace map se zabývala i vlastním mapováním a zpřesňováním map. Tyto práce byly prováděny jak na místě, tak na dálku pomocí satelitního snímkování a laserovými skenery ze vzduchu. 

Společnost Garmin chce v budoucnu spojit využití map v mobilních aplikacích s vlastními navigačními přístroji. Vlastní mapa v telefonu i se zadanými waypointy a dalšími body zájmu by se tak v brzké budoucnosti mohla objevit i ve vašem mapovém plotteru na lodi. V současné chvíli tomu brání právní překážky, protože licence na mapy jsou spojeny se zařízením, na kterém jsou užívány.

8599
Na horu