Search
× Search
Team Regata 2016
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Team Regata 2016

Již čtvrtý rok po sobě zorganizovala slovenská cestovní kancelář Yacht Travel oficiální závod Team Regata 2016 – Sail like one team.

Akce se tradičně konala v červnu. Od 4. do 11. června se na Jadranu střetlo 13 týmů, aby si společně užily fun regatu, plnou zábavy a aktivního odpočinku spojeného s jachtařskými závody. Regaty se zúčastnili jak zkušení jachtaři, tak i nejachtaři. A samozřejmě i výherkyně soutěže pořádané Lodními novinami a Yacht Travel o místo na Team Regatě 2016 Barbora Ďurišová, která si jachting vyzkoušela poprvé. Dostala se do smíšené posádky, muži, ženy, jachtaři i nejachtaři. Domů si nakonec odvezla také stříbrnou medaili.

Svoje dojmy z regaty nám přiblížila takto: „Tento rok jsem o podobné dovolené uvažovala, protože jsem na na jachting měla dobré reference. Zapojila jsem se do soutěže a vyhrála místo na Team Regatě 2016, což mě nesmírně potěšilo. Team Regata splnila všechna moje očekávání. V posádce jsem potkala lidi, kteří jsou na stejné vlně. Náš kapitán byl super. Hodně se mi líbila pestrost závodů. Byly takové, že jsme museli taktizovat a měnit techniku. Každý den byl jiný. A už teď se těším na příští rok!“

Zkušení jachtaři se zlepšovali v tom, co umí, kdo byl na moři poprvé se naučil mnoho nového podobně jako Barbora. Letos byly čtyři posádky poskládané z jednotlivců, párů, či kamarádů. Nechyběly ani firemní posádky ze společností jako Stredoslovenská energetika, IMI Trade alebo AC&T Management, které využily regatu jako originální teambuilding pro své zaměstnance a obchodní partnery.

Flotila byla složená ze Bavarií 40 z roku 2013. Na palubě bylo 7 členů posádky, včetně kapitánů, kteří se starali o bezpečnost a plynulost plavby. Počasí bylo příznivé a slunečné. Vítr dosahoval rychlosti 10 – 15 uzlů, tedy ideální podmínky na jachting.

Regatu tvořilo 5 navigačních rozjížděk a jeden karusel. Vše bylo možné sledovat díky online monitoringu i z domova. A vítězná posádka pod vedením kapitána Petra Šurína dokonce vysílala online video přenos přes Facebook.

Závody byly opravdu napínavé, protože o vítězi rozhodla poslední rozjížďka. Vítězný tým se navíc mohl radovat i z ceny od společnosti Gaastra, která nejlepší posádku oblékla. 

 
Čtvrtek se nesl ve znamení miniregaty o sud šampaňského. Za jeden den posádky stihly 3 rozjížďky a večer se už oslavovalo se šampaňským na soukromé grilovačce na molu v Biogradu.
Akce se opět vydařila, o čemž svědčí rozesmáté tváře účastníků na fotografiích.

Víc informací o regatě na www.TeamRegata.sk
Facebook https://www.facebook.com/TeamRegatta

3888
Na horu