Search
× Search
First minute
Těžko k uvěření...
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Těžko k uvěření...

O nehodě, která se stala pod šibenickým mostem, nám napsal skipper René Bartoš. Člověku se nechce věřit, že lze katamaran postavit na zadní, že? Ještě pod vysokým mostem.

Zrovna si tak pročítám Lodní noviny a v nich o nehodách na Jadranu. Tak přidám taky trochu vody na mlýn a podělím se o nehodu z 13. 9. t.r.  Byl čtvrtek, nefoukalo zhola nic. Noc jsme strávili uvázaní u městského mola v Šibeniku a pak jsme se rozhodli prozkoumat Prokljansko jezero. Když jsme se kolem poledne vraceli po proudu řeky Krky a podjížděli šibenický most, vidíme, jak si to proti nám na plný plyn pádí katamarán. Plul dosti při kraji. Byl od nás ale tak daleko, že řvát nemělo smysl. Část naší posádky zkoušela mávat, já jsem sáhnul pro foťák. Výsledek vidíte. Nehoda naštěstí neměla na první pohled patrné následky. Stěžeň katru to překvapivě ustál.

Při následných debatách jsme usoudili, že posádka měla spíše zkušenosti z motorovým člunem a v tu chvíli si neuvědomili, že plují s plachetnicí a že ten most musí vzít víc středem. Ale to jsou jen naše odhady.

René Bartoš, skipper

My ještě dodáme naše domněnky. Jak na katamaranu vidíte, šlo o loď, která se zúčastnila akce nazvané The Yacht Week. Jde o týdenní mejdan na lodích, po kterém se jachty vrací dobité, poničené, zeblité…

Zde byl zřejmě skipper tak v rauši, že naprosto nevnímal most, který před ním byl. I kdyby plul středem, myslíte, že věděl, jaká je podjezdová výška mostu?

Je otázkou, jestli to katamaran přestál beze škod. Myslím, že ne. Je ale možné, že škody nebyly na první pohled patrné. Možná si jich nevšimla ani charterová společnost. Pak si ale jachtu půjčíte vy…

 

 

Vytisknout
6845
Na horu