Search
× Search
Tip na plavbu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Tip na plavbu

Mluvit nyní o tom, kam je možné se vydat na palubě jachty, je stejně drzé, jako debatovat o provaze v domě oběšencově. Když ale nebudeme drzí, můžeme taky zůstat sedět na zadku až do skonání světa.

Vydáte-li se na severozápad Řecka, nezapomeňte navštívit ostrovy severozápadně od Korfu. Tři ostrovy, menší ostrůvky a útesy tvoří Diapontské ostrovy. Jde o ostrovy Othonoi, který je z nich největší, Ereikoussa a Mathraki. Jsou vystrčené do Otrantského průlivu. Othoni, který je od Korfu nejdále, je od Itálie vzdálený 45 mil. Oblast mezi souostrovím a Korfu je relativně mělká (do 80 metrů a mnohde i výrazně méně), na západ spadá mořské dno do hloubky 1000 metrů.

Zajímavá oblast oddělující Jónské moře a Jadran dokáže i v létě zaskočit mlhou.To je třeba mít na paměti. Vzhledem k hustšímu lodnímu provozu je to nepříjemná zkušenost. Vlhký vzduch ale má i své klady. Ostrovy jsou zelené a zarostlé bujnou vegetací. prostě je to něco za něco.

Mělká voda kolem pobřeží ostrovů a útesů vybízí ke šnorchlování. Na své si tu přijdou i milovníci pláží. Na každém z ostrovů je přístav, ale nečekejte hned zrovna marínu. Co se přístavů týče, nejlépe je na tom dnes Ereikoussa, kde nový přístav marínu připomíná. Jinde je to obvykle o dlouhém lanu na břeh, nebo o stání čistě na kotvě.

I když jde o ostrovy na konci světa, najdete zde i taverny, které zabezpečí vaší touhu po večeři i po společnosti.Není problém se zde dobře najíst.

Diapontské ostrovy nenajdete v katalozích turistických kanceláří, na rozdíl od Korfu, ale právě to je důvod, proč je na své plavbě nevynechat.

2411
Na horu