Search
× Search
Vedra ve Středomoří nečekejte
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Vedra ve Středomoří nečekejte

Počasí se rozbilo a spravit se nechce ani tento týden. Obloha se sice postupně vyjasní (jak kde), ale teploty zůstanou na vrchol léta nezvykle chladné.

V Chorvatsku je dnes možné čekat v souvislosti s tlakovou níží nad Ligurským mořem zataženo. Oblačnost bude přecházet od severu a zítra bude ještě zasahovat jih Dalmácie. Nová oblačnost by měla přecházet ve středu večer, a především ve čtvrtek. S teplotami nad hranicí tropické třicítky tento týden v Chorvatsku nepočítejte. Po většinu příštích dnů bude 27°C maximem. Teplota moře se pohybuje mezi 22 a 24°C. Horní hranice je výjimkou. Jsou ale i místa, kde na vás čeká čerstvých 20°C.

Itálie není lepší. Oblačnost spojená s tlakovou níží zasahuje celé západní pobřeží. Očekávat je možné i bouřky a přívalové deště. Krásné letní počasí. V úterý se sice vyjasní, ale další oblačnost se bude objevovat ve středu. Také zde se teploty budou držet pod 27°C.

O něco lepší to bude v Řecku. Nikoli hned, v první půli týdne se i zde budou honit mraky a bouřky, ale ve druhé polovině týdne by se již mělo vyjasnit a teploty by měly vyšplhat nad 30°C.

Například na bulharském pobřeží včera propršel celý den a teploty připomínaly konec října. Do konce týdne se očekává maximálně 25°C.

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným...

4330
Na horu