Search
× Search
Vynikající tepelný komfort s Lifaloft
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Vynikající tepelný komfort s Lifaloft

Mít v oblečení lehký a tenký izolační materiál s vynikajícími izolačními vlastnostmi, znamená úsporu prostoru hmotnosti při zachování maximálního pohodlí. To si od teplého oblečení přejeme.

Helly Hansen pracoval 4 roky na vývoji takového izolačního materiálu s PrimaLoft®. Výsledkem je LIFALOFT™, který je lehčí, tenčí a přitom teplejší než většina doposud využívaných izolantů. Své místo má tento materiál nejen v zimním oblečení, ale i na vodě, kde jsou podmínky v mnohém ještě tvrdší.

Základem materiálu jsou vlákna Lifa®, která Helly Hansen již od 70. let. Lifa® Stay Dry kombinuje specifická vlákna tkaná a kombinovaná tak, aby optimalizovala odvod vlhkosti od těla. Základem je pletený polypropylen, disponující minimální absorpcí vody (navlhavost 0,05 %). Lifaloft je výsledkem mnohaleté práce s vlákny a několika desítek vylepšení v posledních letech.

Foto Helly Hansen

Foto Helly Hansen

Materiál Lifaloft
Nový materiál Lifaloft byl vyvíjen společně odborníky dvou značek: Helly Hansen a obra v oboru zateplování oděvů – PrimaLoft. Technologie Lifa tvoří základ výsledného produktu až ze 75 %, zbytek nese technologii syntetických polyesterových vláken z produkce PrimaLoft. Lifaloft je oproti PrimaLoftu až o 20 % lehčí, a přitom má větší hřejivost. Vynikající tepelně izolační vlastnosti jsou způsobeny vysokým počtem mikroskopických vzduchových kapes, které omezují pohyb vzduchových částic, a minimalizují transport tepelné energie. Vzduchové kapsy izolují a zamezují úniku tepla ven.

Důležitou vlastností je nenasákavost novinky. Voda výrazně snižuje tepelně izolační vlastnosti. Lifaloft transportuje molekuly vody pryč od těla, čímž splňuje náročné požadavky na celý systém funkčního oblékání. Jak jsme již zmínili na začátku, je oblečení zateplené Lifaloftem velmi skladné. Při balení ne delší plavbu je to nedocenitelná vlastnost. Také ve chvíli, kdy máte oblečení zateplené Lifaloftem pod vrchní vrstvou žluťáků, se necítíte jak medvěd, ale můžete se volně hýbat, což je například při regatách nezbytné.

Image
HP Racing Midlayer Jacket

Jednou z bund, které využívají izolační materiál Lifaloft  je HP Racing Midlayer Jacket. Jde o budnu, kterou je možné vyhrát v soutěži, kterou Lodní noviny pořádají spolu s Helly Hansen a Velikonoční regatou. Teplá bunda, která je ideální jako střední vrstva pod žluťáky pokud prší, nebo ve vzduchu létá vodní tříšť, nebo jako vrchní vrstva za suchého počasí, má vyšší límec lemovaný fleecem. Stejný materiál je i v kapsách, které tak zahřejí ruce v případě potřeby.

www.hellyhansen.com

 

 

3676
Na horu