Search
× Search
Záhada ukradené lodě
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Záhada ukradené lodě

Policie v Chorvatsku pátrá po ukradeném člunu. Detektivní práce policejní jednotky Primorsko-goranske županije není snadná. Zmizelý člun je obklopený tajemstvím…

Člun patřící německému jachtaři se ztratil někdy 28. – 29. srpna v okolí ostrova Goli nedaleko Rabu. Jde o ostrov, který za Jugoslávie dlouhá léta sloužil ke koncentraci politicky nepohodlných osob (pro průběh vyšetřování ztráty německého člunu to není ani v nejmenším důležitá informace).

Podle dostupných informací se jedná o člun délky asi 9 metrů, prý značky Fjord. Policejní prameny uvádějí, že člun byl vybaven dvojicí přívěsných motorů a že jeho cena se pohybuje kolem 180 000 HRK.

Chorvatský server Morski.hr se pokusil od policejních konstáblů zjistit detaily odcizeného plavidla. Ukázalo se, že je to podobně nesnadné, jako potvrzení existence (neexistence) příšery z jezera Loch Ness.

Člun patřil 54letému občanu Německa. To víme. Je to ale také vlastně to jediné, co jsme se o něm dozvěděli. Redaktoři Morski.hr se nejprve obrátili na četnictvo z Policijske uprave Primorsko–goranske pro přesnější informace. Tam jen zavrtěli hlavami a odkázali zvědavé žurnalisty na PU Senj, kde byl zločin nahlášen. Dostalo se jim znovu jen vrtění hlavou a odkaz na PU Ličko-senjsku. Ani tam však více informací nedohledali a kolečko bylo uzavřeno znovu na PU Senj.

V Senji nakonec museli s pravdou ven. Více informací o člunu nemají.

Situace se tedy má tak. Byl ukraden člun. Neví se jaký typ, neví se barva, a dokonce ani síla motoru. Naštěstí si majitel pamatoval alespoň to, že člun byl vyroben v roce 1986. A přívěsné motory jsou prý značky Volvo (nejsem s tím příliš srozuměn, ještě jsem snad přívěsák Volvo neviděl…)

Shrňme tedy zločin, který se stal. Ztratil se člun vyrobený v roce 1986 značky Fjord. Barva neznámá, výkon motorů neznámý, fotky žádné. Cena 180 000 HRK.

Kdybyste ho prosím někde viděli…

Vytisknout
2657
Na horu