Search
× Search
Zajímavá cloudová služba pro majitele jachet
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky, Zajímavosti

Zajímavá cloudová služba pro majitele jachet

Loděnice HanseYachts připravuje spolu se Sentinel Marine Solutions zajímavou a užitečnou cloudovou službu, která zvyšuje mimo jiné i bezpečnost plavby.

Majitelé jachet Hanse budou mít možnost se přes mobilní telefon nebo prostřednictvím webové stránky podívat na data ze své jachty online. To je jen jedna z funkcí nového systému. Ta nejméně důležitá.

Platforma se bude skládat z trojice aplikací: BoatMonitoring, eLogBook a eServiceBook. Další aplikace jsou v plánu.

BoatMonitoring

Jde o bezpečnostní systém, který zprostředkuje majiteli jachty stálé informace z paluby. Jde například o pozici jachty, pohyb, vniknutí na palubu, kotevní alarm, upozornění na počasí, alarm na vodu v podpalubí, upozornění na najetí na mělčinu, indikátor paliva a akumulátorů.

eLogBook

Zaznamenává údaje důležité pro lodní deník. Trasu plavby, rychlost, kurz, pozice… Vedle toho pro pobavení posádky uchovává maximální dosaženou rychlost. Deník pak může být důležitým důkazním materiálem v případě nehody, kolize.

eServiceBook

Uchovává důležité informace z lodi a vytváří digitální servisní knížku. Počítá, kolik mil jachta uplula na motor a na plachty. Upozorňuje automaticky na servisní intervaly jednotlivých částí jachty. Informace o potřebných servisech posílá na mobilní telefon. Díky tomu nezapomenete na výměnu oleje, anod, či dalších dílů. Dále jsou součástí aplikace veškeré lodní manuály.

Od 1.7.2019 jsou všechny nové jachty Hanse, Dehler, Moody, FJORD, Sealine a Privilege standardně vybaveny potřebným hardwarem, který umožňuje odesílání dat do cloudu. Mimo dosah mobilního signálu se data sbírají a budou odeslány později.

Majitelé starších jachet Hanse si mohou tuto službu doobjednat.

Více informací poskytne TPS centrum.

 

3057
Na horu