Search
× Search
Zajímavá jachta
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Zajímavá jachta

První plavby má za sebou zajímavá jachta Bente 39, pod jejímž vznikem je podepsaný Alex Vrolijk. Jde o netradiční jachtu, se sportovním potenciálem

Loděnice Bente produkuje dva modely. Menší Bente 24, která ukázala cestu, kterou se Alex Vrolijk vydává a nyní i větší Bente 39. Obě jachty jsou charakteristické zvláštní zvednutou nástavbou, která připomíná běžně používaný sprayhood. Dalšími společnými prvky jsou moderní tvary trupu, jednoduchý interiér a nízká hmotnost.

Rád bych se zastavil u nízké hmotnosti. Chcete-li rychlou jachtu, měla by být lehká. Aby mohla být lehká, nemůžete chtít v interiéru množství stolů, stolků, skříní, zásuvek a poliček. To vše váží stovky kilogramů. Proto je třeba mít jednoduchý interiér. Někomu se možná nemusí líbit, ale je praktický.

Touto cestou se německá loděnice vydala. Interiér je jednoduchý, skoro až strohý. Vše je prosté a účelné. Zajímavá nástavba, kterou bychom s trochou dobré vůle mohli nazvat pilot house, umožňuje vedení lodi z interiéru. Kdo to jednou za chladného a deštivého počasí zkusil, už nechce jinak.

Sportovní charakter jachty je znát i na okování paluby. Nejsou používány těžké kolejnice na otěže geny, ale jednoduché a funkční 3D vedení otěží, které umožňuje měnit trim ve všech směrech. Toto vedení najdeme na závodních jachtách.

Moderní přídi jachty dominuje masivní čelen, který slouží jak pro vytahování plachet Code 0, nebo asymetrického spinakeru, tak je v něm integrováno kotevní kování.

Jachta je dodávána se dvěma verzemi takeláže. Vedle klasické hlavní plachty může být k dispozici také plachta typu square top. V takovém případě má základní oplachtění proti větru téměř 100 m2.

Vypadá to na zajímavou jachtu za zajímavou cenu 145 000 EUR bez DPH. Jsme zvědavi, jak na nás zapůsobí na veletrhu v Düsseldorfu.

Parametry
 

Délka trupu

11,90 m

Šířka

4,05 m

Ponor

1,95 / 2,65 m

Výtlak

6 575 kg

Plocha plachet proti větru

89 / 96 m2

 Plocha plachet po větru

 187 / 194 m2

Výška stěžně

18,10 m

Cena jachty 

145 000 EUR bez DPH

 Design 

 Judel/Vrolijk

Více

zde

 

3981
Na horu