Search
× Search
Zajímavá novinka Oceanis 30.1
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Zajímavá novinka Oceanis 30.1

Loděnice Beneteau pokračuje v modernizaci své výrobní řady. Na veletrhu v Düsseldorfu představí atraktivní Oceanis 30.1.

Půjde o nejmenší jachtu řady Oceanis. Na první pohled navazuje na trendy nastoupené u povedených modelů 51.1 a 46.1. Hned z první je patrný krátký čelen integrovaný do trupu, který je určen pro nesení plachet typu genaker nebo Code 0. Do oka padne i trup s ostrým zalomením nad čarou ponoru. Při zachování optimální smáčené plochy dochází k maximalizaci prostoru v interiéru. Maximální šířka trupu se táhne až téměř ke stěžni. Rychlé zužování přichází až na přídi. Šířka trupu nedodává jen prostor do podpalubí, ale zvyšuje také tvarovou stabilitu jachty a tedy i její výkon.

Dalším charakteristickým prvkem je zkosený trup pod hranou paluby, který dodává jachtě sportovní vzhled.

Výtlak 9 metrů dlouhé jachty je jen 4 tuny. Pro plavbu po kanálech a jezerech je k dispozici verze s menším ponorem, nebo sklopným kýlem a stěžněm.

Za designem jachty stojí architekti z Finot-Conq. Mělo by se tak jednat o jezdivou, dobře vyváženou a snadno ovladatelnou jachtu. V kokpitu si můžete vybrat mezi dvěma kormidelními koly, nebo sportovnější kormidelní pákou.

Stěžeň jachty je posunut ke středu lodi. Absence zadního stěhu znamená, že bylo možné použít moderní výkonnou square top hlavní plachtu. Kosatka může být samopřehazovací, ale díky sklonu sálingů je možné zvolit také výkonnější genu, která zasahuje až za stěžeň.

V podpalubí bylo dost prostoru na dvě rozměrné kajuty, velkou toaletu se sprchou, kuchyňku a salon s 2 metry dlouhými lavicemi. Stojná výška u hlavní lukny je 198 cm, v kajutách je to stále vynikajících 185 cm.

V kuchyni je pod vařičem místo i na troubu, lednička má objem 75 l.

Premiéra zajímavé jachty bude na veletrhu v Dusseldorfu, který začíná již 19. ledna. O jachtě se budete moci dozvědět více od českého zástupce loděnice Vládi Bezecného, který bude na místě. na telefonu 602 333 636 je možné si domluvit prohlídku této a dalších jachet Beneteau

Parametry

Délka

9,53 m

Délka trupu

8,99 m

Šířka

2,99 m

Ponor

1,88 / 1,30 / 0,95 – 2,33 m

Balast

973 / 1150 / 1300 kg

Výtlak

3995 kg

Plocha hlavní plachty

23,8 m2

Plocha kosatky

15,7 m2

Nádrž na palivo

130 l

Nádrž na vodu

160 l

Výkon motoru

15 HP

Počet kajut

2

Design

Finot-Conq

Více informací

www.bemexboot.cz

 

5180
Na horu