HH Soutez
× Search

Atraktivní charterová lokalita Lipari

Atraktivní charterová lokalita Lipari
Atraktivní charterová lokalita Lipari
Vyrazíme na Lipari? Co nás tam čeká? Bahenní lázně na Vulcanu, noční výstup na činnou sopku Stromboli, italské espresso a tak trochu sicilský duch. Co však dále? Na co se připravit? Nejbližší ostrov Vulcano leží jen 10 mil severně od Sicílie, nejvzdálenější Stromboli skoro 40 mil. Charterové základny jsou buď na Sicílii, nebo na italské pevnině. Při pronájmu jachty v Itálii dejte pozor, z italské pevniny je to na ostrov Lipari nejméně 40 mil. To znamená plavbu na celý den. Jste-li zvyklí na plavbu v Chorvatsku mezi ostrovy, může pro vás moře kolem Lipar znamenat nepříjemné překvapení. V Chorvatsku mezi ostrovy jste obvykle krytí před vlnami. Pokud vzniknou, tak i podobně rychle zaniknou. V této oblasti to tak není. Moře je zde mnohem více rozvlněné a vlny mohou být i tehdy, když nefouká vítr. To je velmi nepříjemné například na kotvišti na Stromboli. Jachtaři se sem sjíždějí, aby si vyšlápli na činnou sopku. Kotviště zde je ale extrémně špatné. Není...

Nové Sodebo 3 na vodě

Toto je jachta, na jejíž výkony budou všichni zvědaví. Tým Sodebo očekává rychlosti mezi 40 a 50 uzly. Má být rychlejší než počasí, má ujíždět systémům. Má obeplout svět za méně než 40 dnů.

Pozor! Nebezpečí!

Vyvázání na bóji je na mnoha místech nejčastějším způsobem stání. Minimálně 50 % skipperů přitom dělá chybu, která snadno může skončit ztrátou lodi.

Plavba po Labi

Zajímavý online přenos z paluby tlačného remorkéru Rio, který pendluje mezi Děčínem a Hamburkem najdete zde.

Plasty, plasty, plasty

V létě je Jadran turistickým rájem. Azurové moře, oblázkové pláže, voda jako v akváriu. To ale bohužel není norma. Neplatí to vždy. Nejprve bylo potřeba zlikvidovat bordel, který přineslo moře v zimě.

Nejhezčí jsou ze dřeva…

Anglická loděnice Spirit Yachts vyrábí jachty ze dřeva. Jsou to skvosty, které se dají v mnohém srovnávat se šperky. Nyní například dokončují Spirit 50CR, která bude na vodu spuštěna v létě.

S lodí k moři

Taky koketujete s myšlenkou, nepůjčovat si loď za Eura v zahraničí, ale vzít si s sebou loď vlastní? Proto jí přece máte, ne? Pokud ano, určitě jste už slyšeli, že to nemá cenu, že to bude proklatě drahé apod. Podobné názory jsem slýchával hlavně, než jsem si loď koupil. Pojďme si říct, jak...

Umíte odplout od mola?

Podívejte se na situaci na obrázku. Na palubě jste sami a potřebujete s plachetnicí odplout. Víte, jak na to? Na první pohled to může vypadat obtížně, ale je to velmi snadný manévr, který hravě zvládnete sami. Nejen hravě, ale i bezpečně.

Jarní plavba na Maltu

Hledáte plavbu, při které si vyzkoušíte dlouhodobý pobyt na moři, uplujete nejméně 1000 mil a dost možná i 1500 mil potřebných na zkoušky B? Chcete vyrazit na moře již v dubnu a obdivovat atmosféru jarního Středomoří?

Poslední
Na horu