Search
× Search
Zážitek pro manželku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Zážitek pro manželku

Znáte skalní klášter Blaca na Brači? Parádní místo, jehož historie sahá až do 16. století. Bílá stavba je nalepena na skalní stěnu v hlubokém údolí na jihu ostrova.

Návštěva místa rozhodně stojí za to. Nemusíte se bát ani jazykových problémů, průvodce vás provede po zajímavostech kláštera plynulou směsí angličtiny, němčiny a chorvatštiny, s mírnými exkurzy do tajů slovinského jazyka. Výklad je zážitkem sám o sobě…

V zátoce Blaca to sice není s kotvením nejlepší, ale lano ze zádě na břeh to spraví. V letní sezóně může být zátoka poměrně plná…

Vyrážíte-li ke klášteru, nejlepší je vystartovat ze zátoky cca v 0800. Cesta nahoru vám zabere cca 45 minut a v 0900 se otvírá. vyrážíte-li později, bude vedro a v zádech budete mít výpravy turistů z kololodí.

Past na manželku

Slíbíte posádce krásný klášter se zajímavým výkladem. Rozkaz k odchodu je jasný. Je třeba vyjít v 0800, jinak se cestou ke klášteru upečete.

Ráno se nepodaří tak docela vstát a vrcholové družstvo se pomalu rozpadá: „Už je vedro, já už nikam nejdu!“

Musíte zapojit veškerou výmluvnost, abyste je donutili vyrazit. Neradi vás poslechnou. S vidinou životního zážitku. Ve vrcholovém družstvu je i vaše manželka, která již jednou u kláštera byla, ale byl zavřený. Nechá se zlákat na interiér. Vy jako skipper nemůžete jít, hlídáte loď.

Po dvou hodinách je vrcholové družstvo zpět. Lape po dechu a padá rozpařené do moře. Trochu brzy, zdá se vám…

Když se blíží člun s výsadkem k lodi, je na první pohled patrné, že něco není v pořádku.

Image
Pondělní vrcholové družstvo dokazuje zdolání vrcholu tímto snímkem.
V PONDĚLÍ ZAVŘENO!

Vaše manželka si vzpomíná, proč už jednou u kláštera byla, ale nebyla uvnitř…

2993
Na horu