Search
× Search
Kurzy TOP

Seznam událostí

650,00 Kč Datum a čas události: 08.01.2020 18:00 - 20:30 Export událost

Umístění události: Inspiration Hub

  • Registrovaných účastníků: 28
  • Počet míst: 30
  • Volná místa: 2
  • Cena (vč. DPH): 650,00 Kč
K události se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Možnosti jachtingu a rekreační plavby v ČR

Možnosti jachtingu a rekreační plavby v ČR
Marie Marková
/ Kategorie: Přednášky

Přednášející: Dušan Sahula, odborník na vnitrozemskou plavbu, dlouholetý ředitel Pražské paroplavební společnosti.

Ve spolupráci s Dušanem Sahulou jsme připravili přednášku na téma možnosti jachtingu a vodní turistiky v České republice. Dozvíte se, kde je možné plout, na jakých přehradách, jaké jsou možnosti plavby s motorovou lodí a jaká na vás čekají omezení. Kde je možné s jachtou stát a za jakých podmínek?

Vedle splavnosti našich vod se zaměříme na zdymadla na přehradách a plavební komory na jezech. V místech, kde nejsou plavební komory, si řekneme, jaké jsou jiné možnosti přepravy přes hráze přehrad a jaké jsou rozměrové limity. Dalším tématem bude infrastruktura pro jachty a jachtaře, maríny, přístavy a další možnosti stání. Pozornost budeme věnovat čerpacím stanicím a nakládání s odpady na jachtách. Pro jachtaře bude zajímavá pasáž o atraktivních lokalitách u nás.

Čás přednášky se bude věnovat legislativě, co je povoleno a co zakázáno, jaké potřebujete k vedení lodě papíry a za jakých okolností nejsou zapotřebí žádné. Víte, jaké zkoušky je třeba pro získání těchto papírů složit, nebo co vše je třeba udělat pro registraci jachty? Jaké lodě registraci mít musí a jaké nikoli?

Na závěr se podíváme, kde všude je možné si u nás půjčit loď a co je k tomu zapotřebí. Nakonec ještě srovnáme situaci u nás a v cizině a podíváme se, jaká zlepšení jsou v plánu pro nejbližší léta.

Vytisknout
1511

Kalendář událostí

Brala_TopRight_201907
Tygr_right small_2018
Na horu