Seznam událostí

Regata olympijských tříd na Mallorce skončila

Marie Marková
/ Kategorie: Novinky

V sobotu 6. dubna skončil medailovými rozjížďkami na Mallorce 50. ročník závodu Trofeo Princesa Sofia. Závodu se zúčastnilo i sedmnáct českých reprezentantů.

Až na výjimky se jim příliš nedařilo, ale většina z nich tuto skvěle obsazenou regatu pojala hlavně jako přípravu na důležitější vrcholy sezony a možnost vyzkoušet si závodění v početném poli kvalitních soupeřů.

Začátek závodu byl ve znamení slabšího větru konec naopak přinesl silný vítr. V něm se dařilo Karlu Lavickému ve třídě RS:X a dvěma dojezdy v první desítce se posunul na konečné 24. místo.

Konstantní dobré výkony po celý závod podával Viktor Teplý ve třídě Laser a ve velmi početném poli 187 závodníků vybojoval 30. místo. Ostaní tři naši reprezentanti této třídy skončili v bronzové skupině, potěšující je to, že Jakub Halouzka tuto skupinu vyhrál.

Ondřej Teplý ve třídě Finn čekal lepší výsledek. „V tréninku se mi všechno daří, ale tady se mi prostě nedařilo. Nicméně to neberu nijak tragicky, vyzkoušeli jsme spoustu věcí a na dalších závodech bude všechno v pohodě. Teď mě čeká trénink a pak už mistrovství Evropy v Athénách, které je kvalifikačním závodem pro Tokio,“ řekl Ondra po závodě, v němž skončil na 29. místě.

Ve třídě 49erFX utekla posádce Dominika Vaďurová a Sára Tkadlecová zlatá skupina jenom těsně, celkově skončily na 45. místě. „První den v silném větru byl trochu šílený. První rozjížďka se nám nepovedla dle plánu a před druhou jsme skončily ve vodě s utrženou hrazdou. Alespoň poslední rozjížďka, v níž jsme zajely 7. místo byla malým zadostiučiněním. Poslední den už jsme silný vítr zvládaly mnohem lépe. Sedm měsíců bez závodění je poznat – naposledy jsem závodily v srpnu v Aarhusu, ale pro nás byla tato regata hlavně zdrojem cenných zkušeností, které zúročíme později v sezoně. Pracovaly jsme třeba na startech, ve kterých jsme zaznamenaly velké zlepšení. Již za týden nás čeká světový pohár v Janově, kde se to bude hodit,“ zhodnotila závod Sára Tkadlecová.

Ve třídě RS:X ženy závodily Kateřina Švíková a Jana Slívová. „Je to pět měsíců, co jsem si poprvé stoupla na prkno olympijské třídy RS:X. Nyní se na Mallorce konaly moje první závody. Slabé větrné podmínky vystřídaly silné a vlny mi daly také zabrat. Je to pro mě úžasná první zkušenost, vím, v čem se zlepšovat a na čem pracovat. Nakonec jsem vybojovala 36. místo. V pondělí začíná další závod – mistrovství Evropy,“ uvedla Jana Slívová na Facebooku.