Search
× Search

Seznam událostí

Přihlásit se 14 900,00 Kč Datum a čas události: 10.04.2021 17:00 - 13.04.2021 18:00 Export událost

Umístění události: Zadar

  • Registrovaných účastníků: 0
  • Počet míst: 4
  • Volná místa: 4
  • Cena (vč. DPH): 14 900,00 Kč
K události se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Třídenní školení trimu plachet v Chorvatsku

Třídenní školení trimu plachet v Chorvatsku
Marie Marková
/ Kategorie: Kurzy

Vedle přístavních manévrů je správný trim plachet další slabinou mnoha rekreačních jachtařů. Připravili jsme proto kurz zaměřený pouze na správný trim plachet a práci s genakerem. Kurz povedou zkušení závodní jachtaři, kteří mají správný trim v krvi.

Během kurzu se naučíte správné pracovat s otěží geny, s otěžovým vozíkem, s výtahem plachty a samozřejmě se špiony. To samé vás bude čekat i s hlavní plachtou. Práce s otěží, otěžovým vozíkem, s výtahem plachty, s outhaulem, naučíte se správně refovat. Na řadu přijde také práce s genakerem. Vytáhnout, správně trimovat, halzovat, stáhnout… Toto vše bude náplní celých tří dnů. Nastoupat proti větru, odpadnout, vytáhnout genaker a halzovat po větru. Zkušení závodní jachtaři vás naučí, jak udržet jachtu v pohybu ve slabém větru, ale také, jak správně plachty nastavit v silném větru. Naučíte se jet nejostřejší stoupačku proti větru, plout co nejrychleji na bočák, ale také pohodlně a bezpečně na zaďák. Po absolvování kurzu zjistíte, že vám plachty dávají mnohem více možností, než jste si mysleli a dokážete plout mnohem rychleji a bezpečněji.

V případě zájmu celé skupiny můžeme připravit i školení na jachtě vybavené spinakerem.

Školení je možné navázat na kurz přístavních manévrů v Chorvatsku a spojit tak dvě třídenní školení dohromady.

Vzhledem k problémům s koronavirem jsme připraveni v případě uzavření hranic, nebo nutnosti absolvovat karanténu, kurz přesunout, nebo vrátit kurzovné. V případě povinnosti prokázat se testem toto není bráno jako důvod ke zrušení účasti.

Místo: Chorvatsko, Zadar – Split

Loď: cruiser-racer vybavený klasickou hlavní plachtou, genou a genakerem.

 V ceně je pronájem lodě, genaker, instruktor, pohonné hmoty, boravišna taxa, úklid lodě, transit log. V ceně nejsou přístavní poplatky, doprava na místo a strava. Posádka zajišťuje stravu i pro kapitána.

Před odjezdem na kurz se pokusíme dát posádky dohromady, aby každá jela na místo jen jedním autem. Případně je možná letecká doprava Praha – Zadar, nebo Praha - Split

Počet osob na palubě jedné lodi: 4 + instruktor;

Co s sebou: Jachtařské oblečení a obuv, která nedělá šmouhy.

Vytisknout
569
Identifikátor produktuyP0j

Kalendář událostí

Tygr_right small_2018
Na horu