× Search
Úspěchy našich na Jabuce
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Závěr sezóny v Chorvatsku pravidelně patří offshore regatě Jabuka. Tentokrát slavily velké úspěchy i naše týmy, především vítěz ORC Giulia.

Regata Jabuka je speciální svým nočním startem před Vodicí. Cestou se točí ostrůvek Jabuka a startovní pole se vrací zpět do Vodice. Počasí je na začátku listopadu na Jadranu nevypočitatelné. Tentokrát vál po celou dobu závodu jen velmi slabý vítr.

Na start se postavilo více než 100 jachet. Pro naše barvy byly zajímavé výsledky v handicapu ORC a ve skupinách. Ve třídě ORC B si vedl skvěle náš tým Giulia vedený Johanem Hirnšalem. Ve své třídě vyhrál a připsal si tak na své konto další úspěch. V minulých dnech zvítězil v mistrovství Chorvatska ORC a připsal si i titul z mistrovství České republiky. Podzimní maraton regat tak byl pro tým mimořádně úspěšný.

Ve třídě ORC A dojel nejlépe z našich tým SPG vedený Pavlem Sehnalem, který skončil na 7. místě.

Máme tu ale ještě několik úspěchů v jednotlivých skupinách.

Ve skupině 10 vyhrál tým Bohemia Praha Pavla Štolby s Milanem Koláčkem na palubě. Johan Hirnšal s Giulií byl ve skupině třetí.

Ve skupině 4 si dojel pro bronz Milan Fabian ze Slovenska na jachtě Lucia X.

Ve skupině 5 si z našich vedl nejlépe Vladimír Szabo na lodi Zlatan. Obsadil třetí místo.

Ve skupině 7 zvítězil Pavel Sehnal na jachtě Toto.

Skupina 9 se stala kořistí jachty Sabre vedené Mirem Jakubčíkem. Třetí místo navíc obsadil Pavel Mikulaštík na Elanu 350 Papa.

Některé naše lodě měly na palubách trackery od SEE SEA a jejich plavbu je možné sledovat zde.