Search
× Search
315 dnů na oceánu a týden před sebou
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

315 dnů na oceánu a týden před sebou

Poslední muž závodu Golden Globe Race Tapio Lehtinen je 315. den na oceánu. Do cíle mu zbývá již jen 700 mil. To by mohlo znamenat, že má před sebou poslední týden na moři.

Tapio Lehtinen je velmi pomalý. Jeho jachta Asteria je zarostlá vilejši jako pravoslavný pop vousem. Tapio se bojí žraloků, proto nechává bandu vodních živočichů, aby s ním cestovala na černo.

Při cestě k severu do stabilnějších západních větrů nad 40 °severní šířky proplul Lehtinen mezi Azorskými ostrovy na dohled od Faialu. Byla to pro něj první pevnina na dohled od mysu Horn, tedy po téměř 100 dnech. Plul jen 2 míle od ostrova a samotu si zpestřil VHF spojením s místním jachtařem.

Dnes tedy zbývá poslednímu závodníkovi do cíle jen 700 mil. Za příznivých podmínek by to znamenalo, že může být o víkendu v cíli. To by znamenalo celkový čas závodu, a tedy i samoty na moři, přes 320 dnů. Lehtinen tedy prohraje virtuální závod s prvním vítězem regaty Golden Globe Race Robinem Knox-Johnstonem, který před 50 lety obeplul svět za 313 dnů.

3085
Na horu