Search
× Search
Bína na Chiemsee a na Mácháči
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Bína na Chiemsee a na Mácháči

Koncem září se Dan Bína zúčastnil dvou regat třídy 2.4mR s mezinárodní účastí. Nejprve šlo o Mezinárodní mistrovství Bavorska na Chiemsee a poté v domácích podmínkách na Mácháči zvítězil ve Velké ceně Čech.

Prien City Cup

Ve dnech 20.-22. září se konal Prien City Cup, který má zároveň statut Mezinárodního mistrovství Bavorska. V pohostinném klubu na břehu Chiemsee se sešlo 22 lodí. Již čtvrteční trénink napověděl, že nás čeká taktická přetahovaná ve slabém jižním větru nestálého směru.  

Páteční podmínky byly stejné. Sluníčko a jižní vítr v rozmezí 4-8 uzlů. Přes problémy s postavením trati komise předvedla parádní výkon a dokázala startovní pole provést čtyřmi rozjížďkami.

Místní začali rázně ukazovat, kdo je doma pánem. První kus vyhrál Ingo Hesse (GER), druhý jsem dojel já, třetí Wolfgang Grupe (GER).

Pak začala velká hra místní legendy, Christiana Bodlera. V následujících třech rozjížďkách mu prvenství dokázala vzít pouze diskvalifikace za kolizi na startu. Za ním jsem byl já s dojezdy 2,1,2. Mě následoval Ingo Hesse (4,4,5).

Sobota nás přivítala sluncem a téměř bezvětřím. Rozhodčí se rozhodli čekat na vodě a využít sebemenší příležitost k dojetí dalších rozjížděk. Tudíž suma sumárum, 7 hodin na vodě a tři rozjížďky ve skákavém slabém větru. A Christan Bodler (3, 1,1) nikoho nenechal na pochybách, kdo jde za vítězstvím.  Mně se poslední den nepovedl (7,2,9). Ingo Hesse (8,4,2) úspěšně odrazil útok Mariny Perterer (1, 3, 12).

V neděli nás po marném čekání na vítr čekala pouze závěrečná ceremonie.

Výsledky:

1 - Christian Bodler

2 - Daniel Bína

3 - Ingo Hesse

 

Velká cena Čech aneb Grand Prix Bohemia

Týden po Prien City Cupu se na Máchovo jezeře konala Velká cena České republiky. I zde se sešla flotila za tří zemí.

Úvodní den patřil závodníkům z Chiemsee. Po úvodních dvou rozjížďkách vedl Meino Nanninga (3, 1), druhý byl Christian Bodler (2, 3), třetí já. Třetí rozjížďka byla zrušena pro nedostatek větru.

V sobotu jsme po krátkém čekání vyrazili do čerstvé brízy jižního směru o síle 10 uzlů, která v průběhu dne kulminovala na 18 uzlech. Já jsem si řekl, toto je můj rybník a bez zaváhání jsem vyhrál den (1, 1, 1, 1) a dostal se do čela. Christian Bodler (2, 2, 3, 2) se posunul na celkové druhé místo. Meino Nanninga (5, 3, 4, 3) si uhájil třetí místo před další Čechem Sašou Sadílkem (6, 4, 2, 4).

Neděle nás přivítala 10ti uzlovým jihozápadním větrem, který přetrval celý den. Mě přibrzdil pouze technický problém, jinak jsem pokračoval ve spanilé jízdě předcházejícího dne (1, DNF, 1). Christian držel stříbro (2, 2, 6) a Maino bronz (4, 1, 3). Sašovi nevyšel útok na bronz (3, 3, 10) a zbyla na něj brambora.

Výsledky:

1 - Daniel Bína (CZE)

2 - Christian Bodler (GER)

3 - Meino Nenninga (GER)

4 - Alex Sadílek (CZE)

9 - Jan Melika (CZE)

13 - Marek Filinger (CZE)

15 - Vladislav Kšír (CZE)

16 - Michala Švejdová (CZE)

 

 

 

2559
Na horu