Search
× Search
Byl to kontejner
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Byl to kontejner

Thomas Ruyant je i s lámající se lodí jen kousek od bezpečí. 80 mil zbývá do přístavu Bluf. Vše nasvědčuje tomu, že se srazil s kontejnerem.

"Plul jsem rychlostí 17 – 18 uzlů. Najednou se vše zastavilo. Říkal jsem si, že jsem musel trefit kontejner. To rozervalo trup. Příď doslova explodovala. Naštěstí nespadl stěžeň. Spal jsem ve svém bean bagu. Hlavu jsem měl schovanou. Nalétl jsem nárazem na přepážku pod stěžněm. U přepážky jsem pak nalezl věci, které byly uloženy v zádi lodi. Musely tedy letět více než 10 metrů!"

K situaci dodává: "Je to trochu stresující situace. Uklidňující je, že jsem kousek od pobřeží. Jenomže to je nejspíše také příčinou kolize. Potkal jsem několik nákladních lodí. Myslím, že jsem na námořní cestě mezi Novým Zélandem a Austrálií. Vzhledem k podmínkám, které zde panují, tu musí čas od času nějaký ten kontejner skončit v moři. Vzhledem k razantnosti nárazu si myslím, že jsem jeden z nich trefil.

Je to konec mojí Vendée Globe. Skončila. V polovině…

Je to v prdeli! Nikomu bych to nepřál…"

Polohu lodi můžete sledovat na Marine Traffic. Již pluje jižně od pobřeží Nového Zélandu, je tedy krytá před vlnami, které zvedá silný vítr od severozápadu.

Vytisknout
4978
Na horu