Search
× Search
First minute
Co dělá Milan Koláček?
Jan Koukal
/ Kategorie: Závodní jachting

Co dělá Milan Koláček?

Dlouho nebylo slyšet o Milanu Moláčkovi. Co dělá? No momentálně se učí létat nad hladinou a v noci převáží 30 m dlouhé trimarany.

Milan se učí létat. Jak jste si mohli přečíst i v minulém článku, v jachtingu přišla doba létání a Milan drží krok s dobou. Proto se učí létat. Jistě se mu to bude hodit. Pořídil si k tomu (s pomocí svých dlouholetých podporovatelů) katamaran A Class. Na něm dnes létá nad hladinou Atlantického oceánu. Sice jen u pobřeží, ale létá.

A není to zadarmo. To létání. Zpočátku necvičil Milan s lodí, a spíše loď s ním. Vzlety a pády, nárazy, katapulty na hrazdě, když se trup propadl do vln. To byly začátky. Plné modřin. Dnes už je to dobré, dnes už to létá. Milanovi se prostě daří vše, na co sáhne.

Nejen zábavou ale živ je člověk. I práce je třeba. Platí to i pro Milana. Pracuje nyní pro tým Yves Le Bleveca. Yves má novou hračku. Je jí 31,5 metru dlouhý trimaran Actual (ex Sodebo Thomase Covilla). Poslední měsíce strávil v loděnici Multiplast ve Vannes, kde na jeho přípravě na doublehanded závod Transat Jacques Vabre pracoval i Milan. Včera se trimaran převážel do Lorientu. Milan byl samozřejmě na palubě. Než se k tomu vyjádří sám, prozradíme vám, že zněl nadšeně.A ještě jedno tajemství nakonec. Nesmíte o tom ale zatím příliš mluvit. Milan shání peníze na Vendée Globe. Ne na tu příští za rok, ale na tu další v roce 2020. Tak pokud byste o někom věděli, kdo mu může pomoci, dejte nám vědět.
Vytisknout
5452
Na horu