Search
× Search
Čtvrtý neúspěšný pokus o rekord
Daniel Vodička
/ Kategorie: Jules Verne Trophy

Čtvrtý neúspěšný pokus o rekord

Yann Guichard se stává největším smolařem moderní doby Jules Verne Trophy. Včera po osmé večer skončil jeho čtvrtý pokus o zisk Jules Verne Trophy závadou na kormidelním mechanizmu.  Jde přitom o zřejmě nejbohatší tým, který kdy byl na startu.

Podíváte-li se do historie proher Jules Verne Trophy, zjistíte, že je to teprve třetí zaznamený neúspěch Yanna Guicharda. V prvním pokusu zaostal za tehdejším rekordem o dva dny. Podruhé loni v únoru zlomil kormidlo u Austrálie a tento pokus by měl být třetí. My ale počítáme ještě jeden pokus, kdy Spindrift zlomil stěžeň cestou na start. Došlo k tomu 15. ledna 2018.

Více neúspěšných pokusů měl jen tvrdohlavý Olivier de Kersauson. Tento propagátor trimaranů se však vydával na cesty kolem světa s minimálními rozpočty a s minimem posádky. To byla ještě pionýrská doba. Více dobrodružství než závod.
K závadě na kormidelním mechanizmu došlo poté, co posádka ztratila nad trimaranem kontrolu a u kormidla museli zasáhnout dva členové posádky, aby situaci napravili. Závada způsobila poškození kormidelního mechanizmu., Pokračování v rekordním pokusu by bylo za takových podmínek riskantní. Tým se vrací na svoji základnu v Trinite sur Mer.

2829
Na horu