Search
× Search
Evropský titul pro Kristýnu Chalupníkovou ve třídě Techno 293
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Evropský titul pro Kristýnu Chalupníkovou ve třídě Techno 293

Od 21. do 28. srpna se v estonském Tallinnu jelo juniorské mistrovství Evropy ve třídě Techno 293. Mezi více než 250 závodníky bojovalo o titul také 13 našich mladých nadějných windsurfařů pod vedením trenéra Milan Hájka.

S těžkými podmínkami, které v dějišti šampionátu panovaly, si dokázaly poradit skvěle. Kristýna Chalupníková vybojovala titul mistryně Evropy v kategorii do 17 let. Na startu této věkové skupiny bylo 35 dívek a ani další Češky se v závodním poli neztratily. Nela Sadílková čtvrtá, Kristýna Piňosová sedmá, Nikol Říčanová devátá, Markéta Štěpánková dvaadvacátá…

„Nele chyběl nakonec jen bod na třetí místo, Kristýna Piňosová doplatila na špatný začátek závodu, kdy trochu ztratila, pak ale vyhrála pět rozjížděk a byla dvakrát druhá – je to velké poučení pro příště nejen pro ni,“ komentoval umístění dívek trenér Milan Hájek.

„Závod byl extrémně náročný, byla zima, pršelo a vystřídaly se všechny druhy podmínek, od slabého až po hodně silný vítr a díky tomu jsem nakonec vyhrála, protože jsem byla schopná zajet dobře ve všech podmínkách. Měla jsem vyrovnané výsledky, takže jsem nemusela být na rozdíl od soupeřek v závěru závodu ve stresu, sice jsem nevyhrála žádnou rozjížďku, ale v součtu jsem o jeden bod získala titul,“ popsala průběh závodu vítězka.

„Jeden den foukal velmi silný vítr ze břehu na moře a k tomu byla veliká zima a pršelo, takže se z bezpečnostních důvodů vůbec nezávodilo. V Tallinnu jsme byly sice poprvé, ale přijely jsme tam týden před závodem, takže jsme stihly trénovat, vyzkoušely jsme si závodní prostor, což byla také určitě naše výhoda. V Estonsku se mi líbilo, byly jsme se podívat i v centru Tallinnu, které je moc pěkně upravené a čisté,“ připojuje podrobnosti Kristýna Chalupníková, která kromě Techna 293 už ovládá i olympijský iQFoil.

Nicméně letos ji stejně jako celý český tým čeká v říjnu mistrovství světa ve třídě Techno 293 a potom by měla Kristýna Chalupníková v této třídě reprezentovat Českou republiku v prosinci v Ománu na Youth Worlds – mistrovství světa juniorů, které pořádá světová jachtařská federace World Sailing. „Příští rok už se budu plně věnovat olympijskému iQFoilu,“ plánuje. Už letos na něm závodila a na Gardě byla na juniorském mistrovství světa jedenáctá. O tom, že nám roste další olympijská naděje stejně jako o tom, že český iQFoilový tým je velmi silný, nemůže být pochyb.

„Děkuju moc trenérovi, že všem pomáhal, že nám všechno v týmu fungovalo a že jsme měli v Estonsku dobrou partu,“ uzavírá úspěšný závod Kristýna.

Zastoupení jsme měli i v dalších kategoriích:

Dívky U15 (34 prken)

13. Alexandra Lojínová

Chlapci U15 (42 prken)

32. Jiří Štěpánek

Dívky U17 (35 prken)

1. Kristýna Chalupníková

4. Nela Sadílková čtvrtá

7. Kristýna Piňosová

9. Nikol Říčanová

22. Markéta Štěpánková

Chlapci U17 (42 prken)

12. David Drda

14. Tibor Nevelöš

23. Radim Hasman

24. Jan Kuchař

36. Šimon SKřepek

Chlapci TPlus (30 prken)

7. Adam Nevelöš

 

Více informací: https://europeans2021.techno293.org/

658
Na horu