Search
× Search
Hugo Boss poprvé na foilech (video)
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Vende Globe

Hugo Boss poprvé na foilech (video)

Nová Hugo Boss přitahuje pozornost jachtařské veřejnosti po celém světě. Je jiná, je nejdražší, je to jachta z obchodního domu Harrods, jak by řekl Sir Humphrey ze seriálu Jistě pane ministře. Na veřejnost se nyní dostalo první video, na kterém jachta letí na foilech. Je to těžko uvěřitelný pohled.

Nová jachta Alexe Thomsona je známa již dva týdny. Oficiálně však nebyly předvedeny foily. I když neoficiální snímek se na veřejnost dostal. Na něm bylo patrné, že jde o velmi mohutná křídla do tvaru C. Pravidelný tvar nahrává spekulacím, jestli nepůjde o foil, který bude možné v případě potřeby z paluby vyměnit. Při poslední Vendée Globe nejspíše připravil Alexe o výhru právě zlomený foil.

Podívejte se na videu, co na foilech (a na kýlu) nová Hugo Boss dokáže. To už není o tom, že skoro letí. To už je let bez nejmenších pochybností. Ve vodě zůstává kousek zádě s kormidlem (snad).

Na Alexovi konkurenty ve třídě IMOCA musí jeho nová jachta působit jako stlačovač sebevědomí k nule. Na druhou stranu je třeba říci, že nejrychlejší jachta Vendée Globe vyhrát nemusí. Pro vítězství je nejdůležitější, doplout do cíle. K tomu je třeba mít nejen štěstí, ale také silnou a spolehlivou jachtu. Na důkazy spolehlivosti nové Hugo Boss si budeme muset ještě počkat.

Vytisknout
3059
Na horu