Search
× Search
Jabuka pro naše barvy
Ondřej Vachel
/ Kategorie: Ostatní regaty

Jabuka pro naše barvy

Již sedmnáctý ročník regaty Jabuka  proběhl s početnou účastí českých a slovenských posádek, které zde zaznamenaly velké úspěchy. Letošní ročník byl velkou výzvou pro žaludky posádek na jedné straně a spinakery na straně druhé. Tradiční start v pátek večer byl odložen z důvodu silného juga na sobotní sedmou hodinu ranní. Změny poznamenaly nejen start. I trať se od běžné lišila. Ostrov Jabuka se například nezvykle točil levobokem.

Z důvodu odloženého startu a měnícího se směru větru z juga na bóru, bylo třeba očekávat nevlídné vlnobití na moři. Vlny ze dvou směrů a nestabilní vítr spojený s prudkým deštěm vyvolaly u mnohých posádek nevolnost. Nebyly to jen žaludky, co se kazilo. Při letošním ročníku, bylo potrháno mnoho spinakerů, jak u charterových lodí, tak i lodí závodních.

Průběh závodu byl jinak klidný, až na pár vyhrocených situací s předností na startu. Samotný průběh závod nedoprovázely žádné dramatické situace ze strany počasí. Pouze silný, silný a ještě silnější déšť chvílemi.

Úspěchy českých posádek

Letošní ročník zaznamenal mnoho úspěchu českých posádek. Zejména celkové druhé místo týmu SPG Pavla Sehnala na lodi Club Swan 36. Dále druhé místo týmu Victoria Michala Horkého ve skupině ORC A na lodi Farr 40. Ve skupině ORC B se na druhém místě umístil tým HEBE V na lodi M37 pod vedením Jakuba Havelky. A dále v této skupině uspěl tým Bohemia Praha Pavla Štolby na lodi Dufour 34E, který se umístil na výborném třetím místě. Tentokrát bez Milana Koláčka. Posádka jela ve složení Pavel Štolba, Ondřej Vachel, Martina Kebrlová, Pavla Písařová a Josef Sepp.  Mnoho dalších úspěchů získaly další české lodě ve svých skupinách. První místo Josef Muzikář, třetí Ondřej Labuda, druhé Jiří Koleňák, Třetí místo Miro Jakubiček atd.

 

Celkové výsledky najdete zde.

3186
Na horu