Search
× Search
First minute
Kdo je Armél Le Cleac’h
Jiří Brožek
/ Kategorie: Vende Globe

Kdo je Armél Le Cleac’h

Dvakrát druhý ve Vendée Globe. To se povedlo jen Armelu Le Cléac´h. Víte o něm více?
Narodil se 11.5.1977 v Saint-Pol-de-Léon (Finistère). Patří do nové generace sólových jachtařů, za sebou dvě druhá místa v posledních dvou závodech Vendée Globe. Dvakrát vyhrál v Solitaire du Figaro, dvakrát v Transat Transat AG2R, jednou The Transat, byl druhý v Route du Rhum, Transat Jacques Vabre, Transat B to B. Na svém kontě má celou řadu sólových rekordů na maxitrimaranu Banque Populaire VII. Více asi není zapotřebí připomínat. Chybí mu jen jedno a to je vítězství ve Vendée.

V roce 2008 jel Vendée Globe poprvé a skončil druhý za fenomenálním Michelem Desjoyeaux. V roce 2013 mu chyběl jen kousek štěstí. Doplul pouhé tři hodiny a sedmnáct minut za vítězným Francoisem Gabarte. Tři hodiny po 78 dnech závodění!

Ti, kdo pozorně sledovali, třídu Figaro vědí, že Jackal (jak Armelovi přezdívají) je významným hráčem, který se nikdy nevzdává a svým soupeřům nedává nic zadarmo. Armel má obrovský talent. Vzpomeňme, že jeho dobrodružství začalo rodinnými plavbami kolem skalnatého pobřeží severní Bretaně poblíž St.Pol de Léon.

Ve Vendée bude čelit svým soupeřům z dětství, kteří jako Armel pochází ze stejných “mlžných vod”. Jsou jimi Jérémie Beyou a Yann Elies.

Bylo by snadné si představit ty tři na stupních vítězů Vendée Globe. Určitě by to byl fantastický příběh. V každém případě můžeme počítat s velmi tvrdým bojem na moři, jak bývalo vidět ve třídě Figaro. Právě oni tři celkově vyhráli závod osmkrát v posledních několika letech. Armel je pečlivý, pozorný, rychlý, výborný analytik a stratég. Je největším favoritem letošní Vendée. Velkou jeho výhodou je, že tlak, kterému je vystaven, má na něj většinou pozitivní vliv. Nic jiného než vítězství nebere. V posledním závodu The Transat Armel prokázal, že on i jeho loď jsou ve skvělé formě.


Vytisknout
3195
Na horu