Search
× Search
Kdo koupí trimaran za 5 mil. EUR?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Kdo koupí trimaran za 5 mil. EUR?

5 milionů EUR. To je více než 130 000 000 korun. Kdo koupí starší ojetou jachtu s jedinou kajutou v podpalubí? Dokonce bez koupelny? Vypadá to, že jednu takovou spartánskou loď se nyní podaří prodat. Kdo je její kupec?

Lodí na prodej je 32 metrů dlouhý a 23 metrů široký trimaran Macif, na kterém drží Francois Gabart rekord v sólové plavbě kolem světa. Firma Macif se spolu s Gabartem pokoušela trimaran prodat již téměř rok. O koupi jachty se zajímalo pět kupců, jejich nabídky ale nestály za řeč. Až nyní přišel s vlastní ofertou sólový jachtař Marc Thiercelin. Marc má za sebou čtyři účasti ve Vendée Globe, z toho jedno druhé místo, třikrát Around Alone (také jednou druhý) a nesčetně dalších úspěchů.

Thiercelin se snažil koupit minulé Sodebo od Thomase Covilla, ale byl předběhnut Yvesem Le Blevec. Na koupi trimaranu Macif dal dohromady novou firmu s podílníky, kteří se na koupi trimaranu složí. Ve Francii se najdou podnikatelé, pro které je koupě podobné lodě investiční příležitostí a finanční prospěch dokáží spojit s vlastním potěšením. Kromě lodě si Thiercelin (59 let) kupuje vstupenku do světa Ultime trimaranů, což je dnes nejatraktivnější a nejrychlejší lodní třída na oceánu. Trimarany této třídy jsou jedinými adepty na zisk Jules Verne Trophy za nejrychlejší obeplutí světa. Uvidíme, jak si Marc bude mezi služebně staršími borci vést.

Firma Macif při výběru kupujícího mimo jiné preferovala to, že se nový majitel bude chtít účastnit závodů třídy Ultime. Marc Thiercelin tento zájem projevil. Macif je lodí, která má kapacity na zisk Jules Verne Trophy. Při rekordní sólové plavbě kolem světa na něm Gabart za absolutním rekordem zaostal jen o necelé dva dny.

 

2935
Na horu