Search
× Search
Kolik týmů do Americas Cupu?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Kolik týmů do Americas Cupu?

Příští ročník Amerického poháru se pojede na nejbláznivějších lodích historie na Novém Zélandu. Jednotrupé jachty bez kýlu, ale na druhou stranu s foily, vypadají jak vytržené ze scifi časopisu. Kolik je rozpočet týmů?

Nový Zéland před rokem získal pohár z rukou týmu Oracle na Bermudách. Následující ročník je naplánován na březen 2021. Základní skici nové jednotrupé jachty, na které se pojede, jsou již zveřejněné. Nyní probíhá finalizace designu a pravidel. 

Šéf novozélandského týmu Grant Dalton v rozhovoru pro New Zealand Herald sdělil, že v tuto chvíli jsou známí pouze tři vyzyvatelé, kteří mají zajištěné financování. Jde o italský tým Luna Rossa, který vyzval Nový Zéland ihned po skončení poslední rozjížďky posledního ročníku. Dále je to britský tým Ineos a americký tým, který bude reprezentovat New York Yacht Club. 

V italském týmu Luna Rossa se objeví i kormidelník týmu Oracle Jimmy Spithill. Britský tým Ineos povede Ben Ainslie.

Máme zde několik zajímavostí kolem financování britského týmu. Rozpočet týmu je 110 milionů GBP a celý rozpočet pokryje firma Ineos. Majitel firmy Jim Ratcliffe se přitom sešel s Benem Ainsliem poprvé u piva a za pouhé čtyři týdny byla smlouva podepsána. Nevídaný fofr na na tři miliardy korun.

Vytisknout
2558
Na horu