Search
× Search
First minute
Kroupy i bezvětří, to byla první noc
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Kroupy i bezvětří, to byla první noc

Vendée Globe má za sebou prvních 30 hodin. Noc byla tvrdá. Nandor Fa hlásil vše od 5 uzlů větru až po 40 uzlů a kroupy. To znamená, že se závodníci nevyspali. 

V náročných podmínkách vylétlo kormidlo na lodi Maitre Coq (kormidlo je vyklápěcí, je to i pojistka proti nárazu). Jérémie Beyou spadl na vinšnu a zlomil si zub. Začíná to pěkně. 

Kojiro Shiraishi má mořskou nemoc. Není to u něj nic nového, trpí jí pravidelně. To mu nebrání závodit kolem světa.

Jean Le Cam (přezdívka King Jean) si pochvaluje, že má fotku s monackým princem Albertem, který závod odstartoval. Včera ráno před vyplutím ho odchytil na pontonu se slovy: „Pojď, vyfotíme se spolu. Já jsem král a ty jsi princ!“

Vincent Riou je jediným na lodi bez foilů, který stačí nejnovějším jachtám na čele. Je čtvrtý a ztrácí 12 mil. Při telefonickém interview zněl unaveně: „Snažím se udržet krok s nejrychlejšími, ale stojí mě to mnoho energie.“

Didac Costa se vrátil do Les Sables s vodou v podpalubí. Na místě ihned přišlo s pomocí několik lépe situovaných týmů, které mu nabídly vše potřebné pro opravu lodě. Tak to ve Vendée chodí. Zatopení podpalubí nepřežila elektrika. Ironií osudu je, že byla v podstatě nová. Vyměněná poté, co byla jeho loď zasažena před několika týdny v Barceloně bleskem. Pomoc mu také poskytli místní hasiči. Didac býval také hasičem. V Barceloně.

Polohu lodí najdete zde.

Vytisknout
2813
Na horu