× Search
Ladies Sailing Team na Newton Yacht Cup 2016
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Vítá nás marina Kaštela. Po náročné cestě k chorvatským břehům si naše posádka pořádně odpočinula a převzala loď First 35. A jak jinak začít než tréninkem na vodě a přípravou lodě na závod. Je třeba se řádně namotivovat a mít v sobě toho správného závodního ducha. A musíme přiznat, že jsme se opravdu těšily, zvlášť kvůli novému týmovému oblečení značky Helly Hansen od našeho sponzora Mercedes-Benz.

Hezký rozjezd

První závodní den odstartoval v oblasti mezi historickým Splitem a ostrovem Čiovo. Za slunečného počasí a slabší brízy mezi 3-6 uzly se odjely dvě karuselové rozjížďky. Nezapomněly jsme ulít Neptunovi a požádat ho o přízeň a dobrý vítr do plachet. Dopluly jsme na čtvrtém a prvním místě.

V pondělí se ve stejných vodách odjel jeden „up and down“, za kterým následoval start první navigační rozjížďky Newton Yacht Cupu 2016. Těžký boj se spinakrem nás bohužel stál sedmé místo v karuselu. S obrovskou touhou zvítězit jsme se popraly se všemi nástrahami a nakonec jsme jásaly a tančily na prvním místě v navigační rozjížďce. Radost v týmu byla opravdu obrovská. Při večerním vyhlášení výsledků jsme byly průběžně na prvním místě.

Déšť přináší chmury
Ráno nás vzbudil déšť a dobrá nálada nás před třetím závodním dnem trošičku opouštěla. Ale nenechaly jsme se odradit a tvrdě jsme zabojovaly na stoupačku po severní straně ostrova Šolta. Cílová linie byla u ostrova Mrduja, kam jsme při první navigační rozjížďce dojely s čtvrt mílovým předstihem. Takže první místo.
Při druhém startu jsme se dostaly do špatné pozice, protože jsme díky pravidlům Colreg nemohly loď včas otočit. Síla větru dosahovala místy kolem 16-17 uzlů. V pořádku jsme dojely do mariny Palmižana. Průběžné umístění po třech závodních dnech bylo krásné druhé místo.
A protože na Jadranu není vždy jen slunečno a příjemný jachtařský vítr, tak nás jugo další den zahnalo při 40-ti uzlech na výlet vodním taxíkem z Palmižany na Hvar. Vyběhly jsme se podívat na hrad a pokochaly se výhledy na okolní ostrovy a večer si daly výbornou véču. Báječný relax před dalším závodním dnem.

Poslední den rozhoduje
Je čtvrtek, poslední den závodu. Slušně řečeno „trošku víc lilo“ a foukalo nám kolem 20 - 25 uzlů. Jeden karusel jsme vytáhly na druhé místo. Závěrečnou navigační etapu do Milny jsme v totální průtrži mračen a se spinakrem s velkým náskokem vyhrály.
Celkově tedy první místo na Newton Yacht Cupu 2016!
A protože bylo co oslavovat, vykonaly jsme sabráž na lahvi Moët & Chandon a slavily a slavily.
Teď už se těšíme na další závod, Erste Premier Trophy, který pořádá YFA a začíná již tento týden. Děkujeme vám všem za podporu a milá slova, dává nám to mnoho sil do dalších jachtařských závodů.

Váš Ladies Sailing Team

(Jsme dámská posádka, která pluje s větrem o závod a začala jachtařit před šesti lety. Jachting nás moc baví, ale kromě toho rády lyžujeme, jezdíme na kole, tančíme, smějeme se a užíváme si všeho krásného. Spojuje nás přátelství, které se utvrzuje s každou uplutou námořní milí. Naše motto je ,,SAIL FAST STAY BLOND‘‘ a hlavním partnerem značka Mercedes Benz.)