Search
× Search
Na štíru s větrem
Daniel Vodička

Na štíru s větrem

Na Mistrovství ČR One-Design se dnes podařilo odjet jednu navigační rozjížďku a jeden karusel. Nejprve vítr nekooperoval a bylo nutno dlouho čekat. Nakonec se ustálil kolem 8 uzlů a vydržel až do večera, kdy organizátoři pustili ještě jeden karusel.

V navigační rozjížďce dobře odstartoval tým Giulia, který zatím zaostává za očekáváním. První točil návětrnou bóji a vedení udržel i po projetí kolem ostrůvku Maslinjak. V té chvíli se již na něj dotahoval Rodop. Druhý tým v celkovém pořadí si krátce za ostrovem udělal obrat a vyjel si pro lepší vítr a dostal se do vedení. Tým Giulia se dále propadal a šel před něj zanedlouho i celkově vedoucí Hyveco.

Během dlouhé stoupačky na další otočný bod prokázal tým Hyveco pod vedením Martina Pospíšila svoji skvělou formu, dostal se do čela a vedení udržel až do cíle. Druhé místo patřilo týmu Rodop Martina Kulíka a třetí v navigační rozjížďce doplul Morgan Sailing Team Karla Taschnera.

Elan 350

Ve třídě Elan 350 se první navigační rozjížďka nejvíce povedla týmu Cleverlance Víta Červinky, který si připsal první vítězství. Druhé místo patřilo zkušenému GEN Sedlčany Vlasty Faktora. Až na třetím místě protnul cílovou čáru průběžně první tým Art4Promotion Slim Stanislava Jelínka. 

Výsledky najdete zde.

2256
Na horu