Search
× Search
Nuda. Zase bóra!
Daniel Vodička

Nuda. Zase bóra!

Bóra od začátku až do konce České námořní rallye. Ještě nikdo to tak nebylo. Všechno je jednou poprvé. I dnes vítr sviští v lanoví a podle předpovědi to o moc lepší nebude.

Dnešní varování chorvatských meteorologů

Upozorenje

Mjestimični udari bure 35-60, u Velebitskom kanalu do 75 čvorova. More prema otvorenom ponegdje 5. Mogući su neverini, uglavnom na otvorenom moru i krajnjem jugu Jadrana.

Co se zbytku předpovědi počasí týče, je slibována jasná obloha a teploty jen do 15°C. V podstatě takové zimní počasí. Pokud se schováte na sluníčko za zeď, kterou vichr nepřekoná, budete mít krásný a teplý den. Na větru je to na prošívanou bundu.

Česká námořní rallye zatím nevyplouvá. Na vodu byl na člunu odeslán rozhodčí Lukáš, aby monitoroval poryvy větru a v případě příznivějších podmínek dal rozkaz k vyplutí.

Zatím se neozývá. Buď je venku přílišná čina a vítr ho odnesl mimo dosah komunikačního přístroje VHF, nebo se zašil někde u hřbitova, jako zbraslavská policejní hlídka, popíjí kafíčko a užívá si poslední letošní sluneční paprsky. Výmluva z devadesátých let pro takovou situaci zní: „Neměl jsem signál.“

Stále tedy čekáme, na věci příští.

Foto Pavel Nesvadba
2194
Na horu