Search
× Search
Ondřej Teplý mistrem světa
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Ondřej Teplý mistrem světa

Na mistrovství světa olympijské třídy Finn do 23 let ve slovinském Koperu vybojoval náš reprezentant Ondřej Teplý zlato!

Ondřej Teplý si v závodě počínal velmi zkušeně a od prvního dne se držel na čele. Ve Slovinsku vládlo po celou dobu šampionátu horké a slunečné počasí se slabším větrem.

„Když se odpoledne vybudují mraky nad pevninou, přijde bríza, která není moc silná. Hodně záleží na startu, protože je potřeba hned točit doleva. Když se nepovede start, je těžké dojet na první bójku vpředu. Můj nejbližší soupeř Španěl Joan Cardona na startech hodně riskuje a zatím mu to vychází. Já startuji více na jistotu, volím konzervativní taktiku a díky tomu, že mám skvělou rychlost na zadní vítr se mi daří vždy dotáhnout,“ popisoval Ondra průběh závodu.

Před posledním dnem oba vyhráli po jedné rozjížďce, Ondra měl před Španělem náskok devět bodů a před třetím Britem Hectorem Simpsonem dokonce 24 bodů. Poslední den byly na programu poslední dvě rozjížďky. Bylo však zataženo, bríza nepřišla a nepodařilo se tak už žádnou rozjížďku odjet. Ondřej Teplý se stal světovým šampionem v olympijské třídě Finn mezi juniory do 23 let věku.

Předloni byl Ondřej v tomto závodě stříbrný, vloni skončil sedmý. Úspěšně ovšem reprezentuje i v seniorské kategorii. Například ve světovém poháru na jaře v Hyeres skončil šestý, na nedávném mistrovství světa v dánském Aarhusu mu kvalifikace na olympijské hry do Tokia sice unikla, příležitost se kvalifikovat bude mít ještě v příštím roce.

 

Výsledky najdete zde. 

 

4585
Na horu