Search
× Search
Přestup v Americkém poháru?
Viktor Brejcha
/ Kategorie: Ostatní regaty

Přestup v Americkém poháru?

Veškeré aféry a události, které se udály v posledním ročníku Amerického poháru jsou již za námi. Pohár je na Novém Zélandu, ale pořád se něco děje. 

Od fantastického vítězství Emirates se odehrálo několik zásadních změn. Některé týmy se rozhodly vzdát boj o nejstarší sportovní trofej. Jiné se vynořily. Přechod od katamaránů na jednotrupé plachetnice také na sebe nedal dlouho čekat a výsledkem je příliv nových a novo-starých týmů do třídy TP52 (připravujeme článek). 

Velká jména tohoto závodu nyní hledají nová angažmá a také možnost vyniknout. Co ovšem poslední víkend zahýbalo světem AC je podezřelá návštěva Jamese Spithilla v italském městě Cagliari (Sardinie). 

Jimmy zjevně nepřiletěl na dovolenou, tedy alespoň to tak nevypadá dle fotografie, pořízené neznámým fanouškem jachtingu. Dáme Vám proto jednoduchou hádanku a zbytek si sami domyslete: který tým Amerického poháru sídlí v Itálii?

Samozřejmě pro Jimmyho to není žádná novinka. Pro Luna Rossa pracoval a závodil již v historii. Naposledy to bylo v roce 2007, kde dovedl Itálii do finále Louis Vuitton Cupu, kdy v semifinálových rozjížďkách nečekaně porazil Oracle Team USA 5-1 (následně byl najat Oraclem pro další ročníky). V letech 2004 až 2007 byl členem Yacht Club Italiano. Lze tedy předpokládat, že případná změna mu nebude dělat problémy.

Nechám na Vás, zda je to paradox nebo ne, že Spithill by se mohl stát novým kormidelníkem Italů….
Vytisknout
2147
Na horu