Search
× Search
First minute
Rekordní plavba
Daniel Vodička
/ Kategorie: Jules Verne Trophy

Rekordní plavba

4 dny 19 hodin a 57 minut je hodnota nového rekordu z Bretaně na rovník. Držitelem nového rekordu je trimaran Spindrift 2. tento rekord ale není cílem, jen prostředkem k rekordům dalším.

Tým Spindrift chce získat slavnou Jules Verne Trophy, která patří tomu, kdo nejrychleji obepluje svět. První stupínek na cestě za rekordem je překročen. Na rekordní plavbu trimaranu IDEC Sport má Spindrift náskok 23 hodin. Plavba k rovníku byla velmi rychlá i navzdory tomu, že bylo třeba udělat mnohem více obratů než IDEC, aby se Spindrift udržel v silném větru.

Nyní je v plánu dostat se do Indického oceánu za méně než 12 dnů od startu. To znamená vyrovnat, nebo dokonce překonat rekord trimaranu Banque Populaire V z roku 2012. Tehdy potřeboval Loick Peyron k plavbě k mysu Dobré naděje 11 dnů, 23 hodin a 50 minut. Držitel rekordu kolem světa IDEC byl na stejném místě za 12 dnů, 21 hodina a 22 minuty.

Co se týče situace na palubě, rychlost trimaranu v pasátu jižní polokoule je nyní jen těsně pod úrovní 30 uzlů. Náskok na rekord je téměř 500 mil (IDEC prostál mnoho času v tišinách). Na palubě zbývá 428 kg zásob potravin z půl tuny na startu. Dnes je na programu salát z bulguru a hladkolisté petrželky, vepřové ve sladkokyselé omáčce s rýží a určitě nějaká sladká tečka na závěr.

Rekordní pokus můžete sledovat zde.

 

 

 

Vytisknout
3201
Na horu