Search
× Search
Revoluční IMOCA má nového majitele
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Revoluční IMOCA má nového majitele

Nejzajímavější jachta IMOCA posledního ročníku Vendée Globe dojela na 11. místě. Jmenuje se L´Occitane en Provence a navrhoval ji Sam Manuard. Nyní bylo oznámeno, že novým majitelem je Bureau Vallée a skipperem třetí z Vendée Globe Louis Burton.

Louis Burton jde ve třídě IMOCA svojí cestou. Daleko od soupeřů, schovaný v pozadí, ale ve Vendée Globe dokazuje svoje dovednosti a neuvěřitelnou houževnatost. Jde za svým cílem a dokáže to bez velkých gest a největších rozpočtů.

Jachta, na které vybojoval letos bronz je bývalá Banque Populaire. V roce 2016 na ní zvítězil Armel Le Cléac´h. Firma Bureau Vallée jachtu koupila ještě před startem Vendée Globe 2016. Armel Le Cléac´h ještě ani nevyplul na start a jeho jachta již měla nového majitele. Ukázalo se to jako správný krok. Burton bojoval až do cíle o vítězství.

Nyní firma podepsala s Louisem Burtonem smlouvu na pokračování až do roku 2025. A zároveň oznámila koupi nové lodě. Tým měl na výběr ze tří možností. První byla stavba nové lodě, druhá koupě jachty nové generace, která se zúčastnila Vendée Globe a třetí byla úprava jachty, Bureau Vallée 2. Nakonec byla vybrána druhá možnost.

Louis Burton a jeho tým vsadili na jachtu L´Occitane en Provence Armela Tripona. Dojela sice až na 11. místě, ale na vině byly závady na zámku předních plachet, kvůli kterým se nedlouho po startu propadl Tripon až na konec startovního pole a dlouho jen dotahoval svoji ztrátu.

Jde o jachtu, která vzbudila mezi odbornou veřejností velkou pozornost a na stejného designéra se nyní obrací mnohé týmy. Louis Burton a jeho tým Bureau Vallée však všechny předběhl. Zatímco ostatní budou ztrácet čas navrhováním a konstrukcí nové jachty, Burton již může pracovat na přípravě.

Jen mimochodem Bureau Vallée prodává kancelářské vybavení. Špendlíky, připínáčky, propisky, židle a koše na papír. A má jachtu IMOCA zajištěnou až do roku 2025. Že by se u nás nenašla firma, která by dokázala sponzorovat loď IMOCA alespoň na rok? Skipper by byl. Jmenuje se Milan Koláček. 

Foto: Pierre BOURAS / L'Occitane en Provence

3110
Na horu