Search
× Search
Seawolfcup XXIV
Martin Wolf
/ Kategorie: Ostatní regaty

Seawolfcup XXIV

V neděli 18. října odstartovala z Murteru další regata Seawolfcup. Jednalo se již o čtyřiadvacáté konání tohoto závodu. Na startu Seawolfcupu XXIV se sešlo devětadvacet lodí.

V době naprosté nejistoty dalšího vývoje situace kolem koronaviru, je to obdivuhodný výkon. Dodržet veškerá hygienická opatření, tak jak je požadovala chorvatská vláda a zdravý rozum, nebylo jednoduché, ale ve spolupráci s kapitány a díky pochopení posádek vše proběhlo bez problémů.

V krásném počasí a poměrně slabém větru se uskutečnily všechny plánované rozjížďky v divizích Elan, Bavaria, Oceanis, More, First a Solo Sailing. V poslední jmenované divizi, která se konala poprvé, se sice sešli jen dva jachtaři, zdá se však, že by právě tato divize mohla být do budoucna osvěžením regaty Seawolfcup a je rozhodně na další ročníky kvůli zájmu dalších sólo jachtařů plánována. Kromě výsledků v divizích byly lodě hodnoceny celkově podle koeficientů ORC. Poprvé letos organizátoři Seawolfcupu umožnil i účast lodím, které chtěly plout s gennakery.

Mezi posádkami se objevily i dvě posádky ze Slovenska. Zvláště loď Elan E4 kapitána Michala Kelemena jela fantasticky. Pravidelně se umisťovala na prvních třech místech a rozhodně se neztratila v konkurenci podstatně větších lodí More 55.

Výsledek celkového hodnocení lodí přinesl jedno překvapení. Díky umu kapitána Jiřího Doubka si nakonec putovní pohár pro vítěze ORC odnesla posádka lodě First 35, nejmenší sportovní lodě na startu.

Další ročník regaty Seawolfcup se bude konat za snad již jednodušších podmínek a v tradičně přátelské atmosféře od 8. května do 12.května 2021. Organizátoři již teď hlásí v podstatě naplněnou divizi lodí Elan E4.

Celý závod je možné si zpětně přehrát na stránkách SeeSea.

Výsledky najdete zde.

 

Článek je komerční prezentací.
 

Vytisknout
1600
Na horu