× Search
Štolba, Koláček a Vachel sedmí
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

160 mil zbývá do cíle Fastnetu a naše jachta Mary S se probojovala na 7. příčku. Fastnet přitom otáčela na místě 13. Plavba na zaďák se daří a naši se přibližují úplnému čelu své skupiny.

Připomínám, že trojice Štolba, Koláček a Vachel jede na své lodi svoji první regatu, jachta byla před pár dny spuštěna na vodu ve francouzském Lorientu. Nebyl čas se s novinkou seznámit. Jedinou plavbou před startem Fastnetu byl přesun z Lorientu na start. V závodu přitom naše trojice bojuje s nejlepšími ve skupině 3 handicapu IRC. Z více než 70 lodí na startu je nyní na 7. příčce.

Podíváme-li se na pořadí IRC 3 u Fastnetu, mezi prvními 16 jachtami bylo 8 lodí značky JPK (5 x 1080 a 3 x 1030). U nás se o této loděnici (skoro) nic neví, přitom offshorům podle IRC dominuje již několik let. Úspěšně si u Fastnetu vedla také loděnice Jeanneau se svými jachtami Sun Fast. Těch bylo v první patnáctce 5.

Milan Koláček, Pavel Štolba a Ondra Vachel mají za sebou ostrovy Scilly a do cíle jim zbývá 160 mil. Na prvním místě skupiny IRC 3 pluje francouzská JPK 1030 Leon. Naše Mary S za ní nyní zaostává něco málo přes 7 mil. Souboj v handicapu ještě může být zajímavý. Mary S se drží v první desítce, a to by byl vzhledem k okolnostem velký úspěch.