Search
× Search
Superzajímavý závod
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Superzajímavý závod

Nová regata, která bude startovat 14. června u mysu Sounion v Řecku, by se mohla stát jedním z nejatraktivnějších offshore závodů na světě. 600 mil nonstop jednou z jachtařsky nejatraktivnějších oblastí na světě. Navíc v místech, kde dokáže ukrutně foukat.

Závod se jmenuje Aegean 600. Start a cíl je u mysu Sounion nedaleko Lavrionu, tedy jen kousek od letiště v Aténách.

První část vede na jih k ostrovu Milos. Na jih znamená po větru. Mělo by jít o let se spinakery. Pro ty šikovnější. Vítr zde snadno dokáže vát kolem 30 uzlů.  Poté bude následovat východní kurz k Santorinu a průjezd ohromnou kalderou, jejíž výbuch zlikvidoval civilizaci na Krétě.

Poté je na programu dlouhý jihovýchodní kurz k ostrovům Kasos a Karpathos, tedy do největrnější části Egeje, což by v létě mohlo znamenat i největrnější části celého Středomoří. Poté severovýchod k Rhodosu a následně začátek bolavé stoupačky k Nisirosu, Kosu a Gaidarosu. Poté předobok k Mykonosu a ostrá křižovačka mezi Mykonosem a Delosem. Poslední úsek povede severně od ostrova Kea a do cíle.

V oblasti v tuto dobu vane meltemi, které dokáže být a žvelmi silné a bouřlivé. Navíc zvedá nepříjemné vlny. Je tedy připravena atraktivní trať v oblasti, kde je počasí ostrému závodění nakloněné. To jsou podmínky, které by mohly v červnu přilákat silnou konkurenci.  Doufejme, že se zapojí i některé naše týmy a budeme moci zprostředkovat informace přímo z antického závodiště.

Vše potřebné najdete zde.

3948
Na horu