Search
× Search
Svět rekordů bez Macif
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Svět rekordů bez Macif

Světový rekordman v sólové plavbě kolem světa Francois Gabart je bez sponzora. Macif znenadání skončil s jachtingem. A v loděnici čeká nejnovější trimaran kategorie Ultime. Nedokončený. Loď za 15 milionů EUR.

Francois Gabart v barvách Macif vyhrál Vendée Globe. Na trimaranu vytvořil fantastický rekord v sólové plavbě kolem světa časem 42 dny a 16 hodin. Na co sáhl, to se mu povedlo. V loděnici se pro něj staví nejnovější trimaran v ceně 15 milionů EUR, na kterém měl pokračovat v honbě za rekordy a měl se na něm účastnit sólového nonstop závodu kolem světa. Plány dvojice Gabart – Macif pokračovaly až do roku 2024.

Na přelomu roku Francois Gabart oznámil, že si dává na rok od náročného světa trimaranů Ultime pokoj. Za Gabarta měl zaskočit Pascal Bidégorry, další hvězda francouzského jachtingu. Šlo jen o krátkou pauzu, odpočinek.

V minulém týdnu však přišla jako blesk z čistého nebe zpráva, že firma Macif končí s podporou jachtingu. Nový trimaran zůstane nedokončený. Francouzská pojišťovna zrušila kontrakt s okamžitou platností…

Na kontraktu není závislý jen Francois Gabart samotný. Kromě něj je na financování odkázána i jeho firma MerConcept, která se o běh celé kampaně starala. Je to podnik na rekordy a je nyní bez financí. Jen pro představu uvádíme, že roční rozpočet týmu v kategorii Ultime trimaranů (32 m dlouhé trimarany) se pohybuje mezi 2,5 a 5 miliony EUR.

2878
Na horu