Search
× Search
Trápení Hugo Boss
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Trápení Hugo Boss

Můžete mít jachtu kosmického vzhledu a nevídané rychlosti, ale chybí-li alespoň základní porce štěstí, daleko s ní nedoplujete. Alex Thomson takovou jachtu má, je ale zpět v loděnici, kde probíhá souboj s časem.

Stane se Alex Thomson prvním Angličanem, který vyhraje Vendée Globe? Je to jeho hlavní cíl, má asi nejlepší podmínky na světě a dělá pro jeho splnění vše. Překážky, které se mu staví do cesty, by mnohé sponzory odradily. Ne tak Hugo Boss.

Transat Jacques Vabre byl závodem, který chtěl Thomson především dokončit, aby měl možnost vyzkoušet novou loď. Srážka s UFO (neidentifikovaným plovoucím objektem) ulomila kýl, který zůstal viset jen na hydraulickém ramenu. Thomson s McDonaldem museli kýl poslat ke dnu, aby dokázali bezpečně doplout do nejbližšího přístavu.

To byla vážná rána pro přípravu Thomsona na Vendée Globe. Co se nyní s lodí děje?

Po příjezdu Hugo Boss z Kapverd do Southamptonu začal souboj s časem. Nejprve bylo třeba provést nedestruktivní zkoušky, které odhalily, jaké části trupu byly při kolizi poškozeny. Ukázalo se, že škody jsou omezeny jen na oblast kolem kýlu. ¨Zbytek trupu, foily a kormidla nebyly zasaženy.

Po dokončení analýzy následovaly práce na vyříznutí poškozených částí trupu a vnitřní struktury. Na přípravě detailního plánu oprav se podíleli všichni, kdo stáli za návrhy a stavbou lodě.

Mezitím je nutné mnohé z dílů, které je třeba vyměnit, objednat, protože dodací lhůty nestandardních součástek jsou velmi dlouhé.

Tým předpokládá, že jachta by se mohla vrátit na vodu během března. Okamžitě začne testování a hledání správného nastavení jachty. V červnu by se již měla zúčastnit regaty New York Vendée. Do Vendée Globe moc času nezbývá. 

2979
Na horu