Search
× Search
First minute
Trimaran překlopen v bouři
Daniel Vodička

Trimaran překlopen v bouři

Trimaran Banque Populaire IX se při Route du Rhum překlopil 340 mil severně od Azor. Armel Le Cléac´h je uvnitř. V oblasti panuje extrémně bouřlivé počasí.

K nehodě došlo kolem 1100 UTC. V té době v oblasti vál vítr o rychlosti 30 – 35 uzlů, v nárazech mnohem více. Výška vln se pohybovala kolem 6 metrů.

Loď se nejspíše překlopila poté, co došlo k ulomení levobočního plováku. Armel byl schopen spustit EPIRB a komunikoval se svým týmem. Skipper by měl být v pořádku a je uvnitř překlopeného trupu.

V současnosti řídí záchranou akci MRCC Griz Nez z Francie. Vítr v místě nehody je mezi 40 a 50 uzly, výška vln k 10 metrům.

Připomínáme ještě, že trimaran se překlopil již letos na jaře. Tenkrát při tréninku nedaleko Kanárů. Tým měl co dělat, aby loď na Route du Rhum dokázal připravit.

Jde o alarmující zprávu. V kategorii Ultim jsou ze hry tři lodě z šesti startujících, z toho dva ze tří nejmodernějších trimaranů. Jde především o varovný signál do budoucna. V příštím roce se má jet sólový závod těchto trimaranů kolem světa. To bude problém, protože tentokrát mají problém překonat Atlantik.

Vytisknout
3556
Na horu