Search
× Search
Viktor Teplý vicemistrem světa ve třídě D-One
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Viktor Teplý vicemistrem světa ve třídě D-One

Olympionik ve třídě laser Viktor Teplý si odskočil na neolympijskou třídu D-One. A vedl si skvěle.

Mistrovství světa třídy D-One se odjelo od 31. 5. do 3. 6. na francouzskem jezere Lac du Der za účasti 31 lodí. Závodu se zúčastnili i dva Češi – Viktor Teplý má stříbrnou medaili, Marek Bachtík je devátý. Příjemnou atmosféru neolympijské třídy D-One, kterou vyrábí firma Devoti Romana Teplého, otce a trenéra našich reprezentantů, si přijeli závodníci především užít.

„První dva dny foukalo stabilních cca 8 m/s a v nárazech až 12 m/s, byl to parádní jachting. Ale párkrát jsem se dokonce v některých rozjížďkách převrátil, a připsal si tak hodně bodů. Další dny už jsem se zlepšoval a poslední den jsem vyhrál obě rozjížďky. Bohužel na Angličana Nicka Craiga to nestačilo a v celkovém pořadí jsem po 10. rozjížďkách zůstal o 4 body za ním,“ popsal Viktor průběh závodu. 

Nyní se vrací zpět na Laser, čeká ho trénink na Gardě a na konci června už odlétá do Japonska. Tam se od 2. do 9. července pojede nejdůležitější závod sezony třídy Laser – mistrovství světa, které je zároveň kvalifikací na olympiádu do Tokia. Vybojuje si Viktor již svou třetí účast na olympijských hrách?

Vysledky z D-One Gold Cupu zde.

2682
Na horu