Search
× Search
First minute
Vynikající zpráva od Milana Koláčka!
Daniel Vodička

Vynikající zpráva od Milana Koláčka!

Milan Koláček se 22. dubna 2018 postaví na start svého čtvrtého závodu přes Atlantik. Za svého coskippera si ho vybral loni třetí Adrien Hardy!

Toto je velká zpráva nejen pro Milana Koláčka, ale i pro náš jachting obecně. Pro Milana Koláčka se stává Atlantik domácím rybníkem. Na jaře si švihne už svůj čtvrtý závod přes oceán. Do dvojice si ho vybral jeden z nejlepších figaristů posledních let Adrien Hardy. Milan tedy pojede v barvách Agir Recouvrement.

Milan s Adrienem už spolu jeli závod Quebec – St.Malo. Bylo to v roce 2016 na palubě Imerys vedené Philem Sharpem. Nyní si tedy spolupráci zopakují, tentokrát však jen ve dvojici. 

Závod Transat AG2R se jede z Bretaně do Karibiku. Půjde o jeden ze dvou vrcholů sezóny třídy Figaro. Tím druhým je La Solitaire. Pro Milana je ohromným vyznamenáním, že byl vybrán do party k jednomu z nejlepších figaristů posledních let. Je to ocenění jeho práce v posledních letech, kterého se ještě žádnému našemu offshore jachtaři nedostalo.

Smutné na celé věci je, že náš špičkový jachtař nepojede pod českou, ale pod francouzskou vlajkou. Tak to ale u nás chodí často. 

Vytisknout
4409
Na horu