Search
× Search

Kolik stojí požár?

Kolik stojí požár?
Kolik stojí požár?

Kolik stojí hodina hašení hasičského letadla Canadair CI-415? V budoucnu může jít o velmi důležitou informaci. Stanete-li se odhaleným ohněstrůjcem, zřejmě vám soud spočítá náklady na hašení.

Velmi šikovná aplikace

Mimořádně důležitým (mnohdy dnes přehlíženým) přístrojem je pro jachtaře a námořníky barometr. Změny tlaku vzduchu ukazují, co se bude dít. Poznáte, kdy bude foukat, i kdy se počasí začne...

Musí být kotva těžká?

Velikost kotev je určována jejich hmotností. Z toho tedy vychází, že čím je kotva těžší, tím lépe drží? Je to pravda jen zčásti. Tato rovnice platí u starších kotev. U moderních je situace jiná....

Nejzajímavější místa Dalmácie

Chystáte se letos viru navzdory vyplout? Chcete jet do Chorvatska, do Dalmácie? Máme pro vás připraveny informace o celé oblasti, kam se vydat, kde zakotvit, co je zajímavé, jaké počasí vás čeká a která místa můžete bez obav vynechat.

 

Slavná jachta v plamenech

72 metry dlouhou jachtu Phocéa zachvátil v souostroví Langkawi požár. Nejde o nijak výjimečnou zprávu. Jen do chvíle, než se seznámíte s její minulostí. Jde o loď, která je součástí historie světového jachtingu.

Poslední
Na horu