Search
× Search
Další kapitola ztroskotání
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Další kapitola ztroskotání

Příběh nákladní lodi Wakashio, která za podivných okolností ztroskotala na pobřeží ostrova Mauricius, má za sebou další kapitolu. Příď lodi šla ke dnu…

Wakashio ztroskotala na korálovém útesu u pobřeží ostrova. Z narušených nádrží uniklo do laguny za útesem více než 1000 tun paliva. Vzniklé ekologické škody poznamenají ekosystém na mnoho let. Navzdory usilovné snaze škody minimalizovat.

Trup lodi následně nevydržel nárazy vln a rozlomil se. Na útesu zůstala zadní část lodi se strojovnou a nástavbou. Odpovědné úřady ve spolupráci s odborníky řešily, co s odlomenou přídí. Po konzultacích bylo rozhodnuto, že nejméně škodlivé bude potopení přídě v hlubinách Indického oceánu. Bylo vybráno vhodné místo, příď odtažena remorkéry a včera byla poslána ke dnu.

Na útesu nyní zůstává záď lodi. Je sice mnohem menší než potopená příď, ale bude s ní obtížnější manipulace. Pokračuje čištění všech prostor uvnitř a plánuje se další postup odstranění vraku z korálového útesu. Teprve potom smutný příběh nedbalosti a hrubého porušení pravidel skončí.  

3289
Na horu