Search
× Search
Fountaine Pajot Lucia 40 (+polární diagram)
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Fountaine Pajot Lucia 40 (+polární diagram)

Obliba katamaranů stále roste. Jedním z největších výrobců pohodlných turistických jachet je francouzská loděnice Fountaine Pajot. Výrobní řada začíná na oblíbené velikosti 40 stop. Zde je k dispozici moderní katamaran Lucia 40.

Nová jachta profituje ze stále lepšího využití vnitřního i vnějšího prostoru na palubě. Ještě před několika lety by bylo nemyslitelné, že by se mohlo podařit dostat do 40 stop dlouhé jachty 4 kajuty a k nim i 4 samostatné toalety. Na palubě Lucia 40 je toto realitou. Kromě této verze, kterou bychom pro zjednodušení mohli nazvat charterovou, je v nabídce verze s trojicí kajut, ve které je celý pravý plovák určený pro majitele. V ní zabírá veliká třetí toaleta celou přední polovinu plováku. A dále jsou k dispozici verze s jednou velkou spojenou toaletou v každém plováku. Díky značné variabilitě je možné zvolit uspořádání, které je pro daný způsob využití ideální.
Loděnice vsadila jak v salonu, tak i v obou trupech na maximální přísun přirozeného osvětlení. V plovácích ho kromě luken v palubě zajišťují i veliká boční okénka v trupech. Salón je možné otevřením dveří a okna propojit s kokpitem v jeden celek. Za teplého počasí tak vzniká unikátní jednotný obytný prostor, který je zastíněný před žhnoucím sluncem, přitom však s vynikající ventilací. Samotný kokpit má přitom plochu 12 m2.
Interiér jachty působí příjemným dojmem i díky použití světlého dřeva, které podpalubí opticky zvětšuje. Příjemný obytný prostor však není jen na zádi. Také příď nabízí skvělé možnosti. K dispozici je zde kromě oblíbené sítě i prostor na slunění před okny salonu.
Kormidelník má své místo na úrovni střechy nástavby, nikoli nad ní. Díky tomu bylo možné instalovat ráhno níže, posádka na něj snadno dosáhne při balení plachty a zvyšuje se tak v porovnání s jachtami s vysoko umístěným ráhnem stabilita lodě a tím se i zlepšují plavební vlastnosti. Všechny ovládací prvky má kormidelník při ruce.

Nejmenší katamaran loděnice Fountaine Pajot vyniká příjemným a nápaditým designem. Při delších plavbách oceníte i jeho rychlostní potenciál, denní výkony daleko přes 200 mil nebudou výjimkou a při troše snahy se dostanete i nad 250 mil. Velmi dobře se jachta tváří i v poměru cena/výkon. Pro příznivce pohodlné plavby jde o ideální vstupní bránu do světa vícetrupých jachet. 

 

Výkony katamaranu

Podívejte se zde na polární diagram jachty, který vyjadřuje rychlost plavby v závislosti na směru a rychlosti větru. Ve 20 uzlech větru se rychlost jachty v širokém pásmu bočních kurzů šplhá nad 10 uzlů. Ve 25 uzlech se šplhá na 14 uzlů a ve třiceti je dosažitelná hranice 17 uzlů. Svoji roli zde hraje skvělý poměr plochy plachet na tunu výtlaku jachty. 

Parametry

 Celková délka 11,73 m
Šířka 6,63 m
Ponor  1,20 m
Výtlak 8 900 kg
Nádrž na palivo  300 l
Nádrž na vodu  2 x 265 l
Výkon motoru  2 x 20 HP
Plocha hlavní plachty  37 m2
 Plocha geny 58 m2
 Design Berret Racoupeau
 Cena 253 000 EUR bez DPH
Více    www.bemexboot.cz

2681
Na horu