Search
× Search
First minute
Kam jet letos v Řecku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Kam jet letos v Řecku

Letos se vyplatí navštěvovat místa, která jsou jiné roky plná turistů. Jsou krásná, ale plná turistů. Jedno takové nádherné místo najdete v Jónském moři na ostrově Antipaxos. Poplujete-li kolem, zajeďte tam, stojí to za to.

10 mil jižně od jižního cípu Korfu leží ostrovy Paxos a jižně od něj menší Antipaxos. Na severovýchodě Antipaxu najdete několik nádherných zátok s písečnými plážemi a mělkou světle tyrkysovou vodou nad bílým písečným dnem. Takové karibské ostrovy v Evropě.

Jedna z pláží se jmenuje Voutoumi, druhá Mesovrika a třetí nevím jak. Dno v zátokách se jen pozvolna svažuje do hloubky a na dně je pokryto jemným bílým pískem. Voda je křišťálově čistá, díky písku na dně světle tyrkysová. Na stranách zátoky je pobřeží skalnaté, vápencové.

Běžně do zátoky připlouvají během dne jachty a turistické lodě, které stojí buď jen na kotvě, nebo jsou vyvázány na břeh. Obvykle je lodí během dne příliš na to, aby šlo o klidnou zátoku. Vše se ale začne měnit navečer, kdy většina plachetnic a turistických lodí odpluje. Večer, noc a ráno jsou zde klidné. Před převažujícím severozápadním větrem jsou zátoky kryté.

Letos bude možné zažít zátoky prázdné i během dne. Stojí to za to. Let nad vlnkami v písku v teplé a průzračné vodě je nejkrásnější plavecký zážitek, kterého se jen tak nepřejíte.

A toužíte-li po servisu, tak v zátoce Voutoumi je taverna a další najdete na kopci nad zátokou. A koneckonců ani přístav Gaios na Paxosu, který stojí za navštěvu, nebude letos plný. 

Vytisknout
2358
Na horu