Search
× Search
Kde nejlépe nakoupit v Chorvatsku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Motorové jachty

Kde nejlépe nakoupit v Chorvatsku

Jste na lodi v Chorvatsku v Dalmácii a potřebujete nakoupit. Malé obchody jsou drahé a velké supermarkety jsou daleko. Co s tím?

Pohybujete-li se v okolí Rogoznice, tak máte jedinečnou možnost dobře a relativně levně nakoupit v poměrně dobře zásobeném obchodě, do kterého dojedete na dinghy nebo paddleboardu. To je nejpohodlnější možný nákup, protože nemusíte těžké věci nikam tahat. Bez problémů zde můžete nakoupit i těžké láhve s pitím a na trhu je k dispozici čerstvé ovoce a zelenina. Prostě nejlepší možný obchod dostupný lodí. To je důležité.

Vplujete do zátoky Rogoznička Luka a zahnete vlevo, mezi staré město a marínu. Poplujete dozadu, mezi ostrůvkem a marínou a stále na sever. Až ke konci nasypaného mostu, který spojil starou Rogoznicu s pevninou. Zde zakotvíte v severovýchodním cípu, co nejblíže konce mostu. Obecně je tu kotvení zakázáno, ale krátké stání během nákupu není problém. Případně to můžete odstát na motoru.

Před sebou již vidíte obchod, pekárnu a trh. Vše na jednom místě. Nedaleko je i řezník. Od místa vyvázání dinghy stačí jen přejít silnici. V obchodě vás klidně nechají dojet vozíkem až k dinghy.

 

Vytisknout
15245
Na horu