Search
× Search
Když si kocour splete trajekt
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Když si kocour splete trajekt

Také domácí zvířata mohou mít ráda cestování. Znal jsem psa, který z náměstí do kopce jezdil autobusem. Jednu zastávku. Na Visu mají kocoura, který si to občas švihne trajektem do Splitu.

Černobílý kocour je doma v přístavu Vis. Říkají mu Lučki ( Přístavní). Občas nasedne na trajekt Petar Hektorović, sveze se do Splitu, obejde tam stánky nabízející čevapi, skoukne přístavní šum v hlavním městě Dalmácie a večer se vrátí domů, do klidu jadranského ostrova.

Tentokrát se spletl. Místo Petara Hektoroviće zastavil u mola ve Visu trajekt vozící plyn. Kocour nečte cedule a nastoupí na loď.

Jenomže jinou loď. Spletl se. Loď jela do přístavu Cemex u Kaštelů. Přistála a kocour byl ztracený. Technické předměstí Splitu a přístav, který neznal. Navíc zpět hned tak něco nejelo.

Na Visu začali kocoura hledat. Brzy byl odeslán fax do Cemexu s fotkou hledaného zvířete. Policie ho našla schovaného za pacholetem, jak smutně hledí k Visu. Následovala porada nejvyšších velitelů mořské policie. Nakonec byla přijato a zaprotokolováno usnesení, že kocoura je třeba přepravit zpět.

Pod kotlem policejního člunu Hrabri bylo zatopeno, kocour naložen a dnes už se zase prochází po Visu.  Jen na trajekty od té chvíle kouká s nedůvěrou.

3561
Na horu