Search
× Search
Kolik stojí nejdražší charter
Daniel Vodička

Kolik stojí nejdražší charter

Kolik bude stát pronájem nejdražších motorových jachet na světě? Co je zahrnuto v ceně a za co je třeba si připlatit? Připravili jsme seznam deseti lodí, které jsou na cenové špičce.


Pokud našpórujete půl milionu EUR, můžete vyrazit na týdenní charter na nejdražší plachetnici. Preferujete-li však motory, budete muset na týdenní dovolenou šetřit mnohem déle. A dejte pozor, aby vám ještě zbyla nějaká hotovost. Budete ji potřebovat na spropitné. Je povinné a jeho výše je 10 % z ceny lodě. Rozšoupnete-li se, může to být i 150 000 EUR!

 

 

Náklady na provoz lodi se budou lišit podle upluté vzdálenosti. Přístavní poplatky jsou různé výše. Například v maríně v Monaku zaplatíte vyšší částku ve chvíli, kdy se zde jede F1. Projetý benzín ve vodních hračkách jde na účet charterového hosta, stejně jako nafta, kterou sežere generátor i při stání v přístavu.

Dále je třeba počítat s tím, že cena pronájmu poroste v případě, že si vyberete významný termín charteru. Třeba festival v Cannes, F1 v Monaku, nebo Americký pohár na Bermudách.


10 nejdražších charterových motorových jachet na světě

10. TV

 

 

Foto archiv

Foto archiv

Jachta TV

Desátou příčku v našem dnešním žebříčku zabírá jachta TV. Je 9 let stará a předloni prošla generálkou. Na 78 metrů dlouhé jachtě se o 12 hostů stará 25 členů posádky. Na každého hosta tedy 2 členové posádky. A jeden náhradník.
Maximální rychlost 2400 tun vážící jachty je 17 uzlů, cestovka je 12. Pro potěchu hostů je na palubě pomocný člun délky 10 metrů, který to rozjede na 70 uzlů. Dále mají na palubě 20 metrů dlouhou nafukovací klouzačku, trampolínu, 4 podvodní skútry, jacuzzi, tělocvičnu a samozřejmě výtah spojující 5 palub.

Cena od 850 000 EUR/týden + náklady + spropitné pro posádku
Spropitné pro posádku činí 10 % z ceny pronájmu.


9. Romea
Foto Yacht Charter Fleet

Foto Yacht Charter Fleet

Jachta Romea

O příčku výše se pro letošek umístila jachta Romea. Je 82 metry dlouhá a předloni byla vyrobena v loděnici Abeking & Rasmusen. Po moři se pohybuje cestovní rychlostí 14 uzlů a se sešlápnutým plynem na podlahu to vytáhne na 16,9 uzlu. O 12 hostů se stará 23 členů posádky. Ponor jachty je 3,45 metru.

Milovníci filmů mají k dispozici dvě kina. Jedno na hlavní palubě, druhé na Bridge Deck. Jedna paluba je celá věnovaná lázeňským službám. Sauna je v takovém případě samozřejmostí. Kajaků, surfů, wakeboardů atd. je na lodi kolik chceš. V garáži jsou 3 pomocné čluny (6 – 10 m) a jeden člun záchranný.


Cena od 875 000 EUR/týden + náklady + spropitné pro posádku
Spropitné pro posádku činí 10 % z ceny pronájmu.

8. Nirvana
Foto archiv

Foto archiv

Jachta Nirvana

Pět let stará jachta je dlouhá 89 metrů. Trup je vyroben ze železa, nástavba z hliníku. O pohodlí hostů se stará 27 členů posádky. Cestovní rychlost je 16 uzlů, maximálka 20. Do nádrží nalijete 284 970 litrů nafty, na kterou uplujete 6 800 mil.
Pro hosty je k dispozici 3D kino, bazén s protiproudem, který se lusknutím prsty změní v taneční parket, helipad, výtah spojující všech 6 palub atd. Pomocný člun je dlouhý 11 metrů.

Cena od 900 000 EUR/týden + náklady + spropitné pro posádku
Spropitné pro posádku činí 10 % z ceny pronájmu. 

7. Aquarius

Foto archiv

Foto archiv

Jachta Aquarius

Aquarius je dlouhá 92 metry a široká 13,5 metru. Na vodu byla spuštěna loni v loděnici Feadship. Hosty má na starosti 29 členů posádky. 2980 tun vážící jachta se pohybuje cestovní rychlostí 12 uzlů, pokud je spěch, může však zrychlit až na 17 uzlů.
Majitel jachty má k dispozici celou vlastní palubu. V sousedství bazénu je k dispozici masážní salón a salón krásy. Helipad slouží hostům, kteří mají vlastní vrtulník. Děti bez vrtulníku si mohou užít nafukovací klouzačku. Tři pomocné čluny mají délku od 6,5 do 10 metrů.

Cena od 950 000 EUR/týden + náklady + spropitné pro posádku
Spropitné pro posádku činí 10 % z ceny pronájmu.


6. Savannah

Foto archiv

Foto archiv

Jachta Savannah

Další produkt loděnice Feadship je dlouhý 83,5 metru. K přistání potřebuje marínu o hloubce alespoň 4 metry. Rychlosti jachty jsou 14 a 17 uzlů. Trup lodi je železný, nástavba kvůli úspoře hmotnosti hliníková. O hosty se stará 24 členů posádky. Jachta má hybridní pohon.
Na palubě jsou dva bazény, několik vodních skútrů na hlučné blbnutí, jetsurfy, seaboby, dvě plachetnice, paddleboardy, wakeboardy, kajaky, horská kola… Tři pomocné čluny jsou pro takto velkou jachtu standardní.

Cena od 1 000 000 EUR/týden + náklady + spropitné pro posádku
Spropitné pro posádku činí 10 % z ceny pronájmu.

5. Solandge

Foto archiv

Foto archiv

Jachta Solandge

Na páté příčce je druhá jachta, na kterou si musíte připravit nejméně 1 000 000 EUR na týden. Je dlouhá 85 metrů a vyrobena byla v roce 2013 v loděnici Lürssen Shipyard v Německu. Z místa na místo se jachta pohybuje cestovní rychlostí 15 uzlů, maximálně strojník z motorů vymáčkne 17,5.
Na palubě se budou cítit skvěle milovníci hudby a tance. Vedle tanečního parketu si můžete dát i karaoke. Bazén na palubě je samozřejmostí, zde má navíc i masážní trysky. Po koupeli můžete dát parní lázně v hammanu. Nakonec na vás bude čekat ztepilý masér. Pomocné čluny jsou v garáži zaparkované čtyři. Délka od 6 do 11 metrů, dva největší mají pod kapotou dvakrát Volvo 300 HP.

Cena od 1 000 000 EUR/týden + náklady + spropitné pro posádku
Spropitné pro posádku činí 10 % z ceny pronájmu.

4. Ace

Foto archiv

Foto archiv

Jachta Ace

Na jachtě Ace má všechno takový ruský šmrnc. Zlato, stříbro, drahé kamení, sloupky, štuky, zrcadla… Vše lesklé, blyštivé. 12 hostů obstarává 28 členů posádky. Jachta je 87 metrů dlouhá a rychlosti jsou 15 a 18 uzlů.
Pro návštěvníky je tu ruská lázeň, hamman, jacuzzi v římském stylu, diskotéka a na palubě samozřejmě helipad. Tělocvična s posilovnou je už dnes povinný doplněk, beach club je lodní specifikum. Jachta má navíc svoji podpůrnou loďku (takový tender), která jí vozí hračky atd. Je dlouhá 67 metrů.

Cena od 1 000 000 EUR/týden + náklady + spropitné pro posádku
Spropitné pro posádku činí 10 % z ceny pronájmu.

3. Phoenix 2

Foto archiv

Foto archiv

Jachta Phoenix 2

Poslední jachtou, za jejíž pronájem vysolíte jen 1 000 000 EUR, je Phoenix 2. Je dlouhá 90 metrů a vyrobena byla znovu na severu Německa v Lürsen Shipyard. O pohodlí a provoz lodi se stará 28 členů posádky. Jachta byla spuštěna na vodu v roce 2011.
Bazén na palubě má délku 7,5 metru. Tělocvična je plně vybavena na ladění svalstva. Jacuzzi má majitel lodi přímo ve své kajutě a druhé je na zádi. S vrtulníkem máte kde přistát. Masáže, sauny, páry, lázně, salóny krásy, to vše je na palubě k dispozici. Pomocné čluny jsou k dispozici čtyři.

Cena od 1 000 000 EUR/týden + náklady + spropitné pro posádku
Spropitné pro posádku činí 10 % z ceny pronájmu.

2. Here Comes The Sun 

Foto archiv

Foto archiv

Jachta Here Comes The Sun


Here Comes The Sun je funglovka. 83 metry dlouhá loď opustila brány holandské loděnice Amel letos. Majitelská paluba má 300 m2 a celkově je na palubě 900 m2 vnějšího prostoru. Milovníci hudby zde mají k dispozici klavír.
Hraček je na palubě celá řada. Dva pomocné čluny mají délku 11 metrů. Jacuzzi, tělocvična, kino, barbeque, výtahy masáže a kdovíco ještě. Majitel také slibuje, že na palubě jsou všechny vodní hračky, které vás napadnou. Tak snad nekecá. Za ty prachy…

Cena od 1 200 000 EUR/týden + náklady + spropitné pro posádku
Spropitné pro posádku činí 10 % z ceny pronájmu.

1. Kismet

Foto archiv

Foto archiv

Rekordmanka Kismet

V kategorii pro 12 hostů vyhrává jachta Kismet. Je dlouhá 95 metrů a u Lürsenů byla spuštěna na vodu v roce 2014. K vašim službám je na palubě 28 členů posádky. Jedna paluba je pojata jako zimní zahrada. Rychlosti jsou 12 a 16,9 uzlu. Do nádrží se vejde 220 000 litrů dieselu.
Bazén na palubě je prý multi-level. Co si pod tím představit, to nevíme. Vysouvací ohniště na palubě si už představit dovedeme. Prostě hydraulický táborák. Kdo má rád video, má v salonu celé videozdi. V garáži je připravena čtveřice člunů. Největší Hinckley má prý délku 33 metrů. Tolik je uvedeno, nám se to zdá jako blbost.

Cena od 1 200 000 EUR/týden + náklady + spropitné pro posádku
Spropitné pro posádku činí 10 % z ceny pronájmu.¨


Mimo soutěž

Foto archiv

Foto archiv

Jachta Eclipse

Mimo soutěž je k pronájmu ještě jedna motorová jachta. Jmenuje se Eclipse, patří Romanu Abramovičovi a ve své době šlo o nejdelší soukromou jachtu na světě. Je dlouhá 163 metry. Ponor dělá 6 metrů, šířka 22 metrů. Cestovní rychlost je 20 uzlů, maximální 21 uzel. Na palubě je 1 000 000 litrů paliva, které stačí na dojezd 6000 mil.
Mimo soutěž je proto, že je určena až pro 36 hostů.
Posádka lodi čítá 70 osob. Na palubě jsou navíc k dispozici také kajuty pro další služebnictvo. Osobní služebnictvo, na které je nájemce zvyklý.
Helipady jsou na lodi 3, plus jeden hangár na vrtulník. Bazény jsou dva, jeden vnitřní. Delší je 15 metrů dlouhý. Welnes a spa jsou samozřejmostí, stejně jako tělocvična. Pomocných člunů je 6. K nim také přidejte trojmužnou ponorku. Je možné s ní odjet z jachty bez toho, aby bylo zvenčí cokoli patrné.
Co se obrany týče, pro případ menší války je na palubě instalovaný protiraketový systém…

I tato loď je k pronájmu. Cena však není publikována. Kolik to může být? Vzhledem k cenám jachet polovičně dlouhých, je možné předpokládat, že cena bude nad hranicí 3 000 000 EUR. Na týden. Když s tím nebudete moc jezdit.

9088
Na horu